Předvánoční besídka

Letošní předvánoční besídce předcházela náročná příprava. Jako hlavní téma jsme zvolili "Vánoce". Jelikož se učíme o naší vlasti, domluvili jsme se, že zjistíme i něco o sousedních státech. Nápad byl, a tak jsme se pustili do práce. Každý začal shánět, sepisovat a třídit informace. Nakonec jsme dali hlavy dohromady a vytvořili prezentaci o tom, jak se slaví Vánoce na Slovensku, v Polsku, v Německu a v Rakousku.

Naše české Vánoce jsme zkoumali loni, ale i tak jsme se rozhodli připomenout si alespoň symboly Vánoc. Tentokrát si každý vybral nějaký ze symbolů Vánoc a našel o něm zajímavosti, které jsme ještě nevěděli. Opět jsme vytvořili prezentaci. A to už bylo materiálů dost. Zbývalo nacvičit ještě pár básniček, písniček a besídka mohla začít.

Sešli jsme se jako vždy v učebně Česko-rakouského centra. Zde pro nás bylo opět připraveno velmi příjemné a útulné zázemí - připadáme si tu jako doma. Usadili jsme rodiče i příbuzné, děti zaujaly svá místa a besídka mohla začít.

Po úvodní písničce následovaly prezentace Vánoc u našich sousedů a symbolů Vánoc. Zapojil se každý z nás. V ruce jsme sice měli "taháky", ale to jen proto, že tréma byla veliká. Následovaly básničky a písničky. Překvapením pro diváky byly hádanky. Musíme pochválit rodiče, že se neostýchali a tuto hru si s námi zahráli.

Posledním překvapením pro rodiče bylo společné zpívání. Každý čtvrťák si našel své blízké vyzbrojen malým zpěvníčkem, a pak už nic nebránilo tomu si společně zazpívat. Zvládli jsme to na výtečnou - my i rodiče.

Myslím, že besídka se povedlaVšechny děti ještě jednou chválím nejen za přípravu, ale i za odvahu vystoupit a prezentovat před tolika diváky (což vůbec není jednoduché). Rodičům děkuji nejen za to, že své děti podpořili svojí účastí, ale i za aktivní zapojení se do programu. Věřím, že se nám tak společně podařilo prožít několik příjemných společných předvánočních okamžiků.

VM

Předvánoční besídka_13.12.2013