Spaní ve škole

Vánoce pomalu klepou na dveře, což pro naši třídu ohlašuje čas pro spaní ve škole. Na tuto akci se těší každý z nás a také si ji patřičně užívá.

Letos se spaní neslo v duch hesla Vánoce se blíží. Jako vždy jsme se sešli ve čtvrtek ráno v naší třídě. Po organizační přípravě - odložení spacáků a jiných potřebných věcí, jsme přestěhovali lavice do center a pak už jsme se pustili do práce. Čekalo nás dopoledne plné práce - v každém centru jsme vypracovávali jiné úkoly. Něco počítání, něco gramatiky, nějaké to čtení s porozuměním, trochu bádání a také pohádka. Vše se točilo kolem Vánoc - u nás těch staročeských, ale také Vánoc u našich sousedů - na Slovensku, v Polsku, v Německu a Rakousku. Zjistili jsme mnohé nové poznatky a zjistili jsme si je sami - z materiálů nejen tištěných, ale i elektronických. Hledat na netu pro nás již není zas tak velký oříšek. Něco jsme zpracovali písemně na pracovní listy a něco jen v elektronické podobě.

Po společném obědě ve školní restauraci jsme se vrátili zase do třídy, kterou jsme proměnili v naši vánoční dílnu - vyráběli jsme dárečky, ozdoby z papíru, přání pro naše blízké a jmenovky na dárečky. Vypadalo ta tam jako v Ježíškově dílně. Málem jsme nestihli ani sníst svačinu - buchta od Svaťovy maminky byla přece jen nejlepší - děkujeme.

Po svačince jsme si připravili třídu na spaní - přesunuli jsme lavice a židle, uklidili nepořádek po tvoření a vyrazili na " hodinu zpěvu". Než jsme si zopákli písničky, už se nám vařila večeře. Boloňské těstoviny byly výborné. Ještě uklidit po sobě nádobí a hurá do tělocvičny. Tam jsme se trochu protáhli, ani se nám nechtělo spát. Ale museli jsme.

Ve třídě jsme si rozbalili spacáky, převlékli do pyžam, spáchali hygienu a hupsli do spacáků. Ještě před zhasnutím jsme hádali různá zvířátka - hádanky jsme měli připravené předem. Pak už následovalo čtení paní učitelky z knihy Kamarádi a nakonec už jen přání dobré noci.

Před sedmou ráno se některým ze spacáků moc nechtělo, ale nedalo se nic dělat. Takže jsme honem uklidili třídu a před osmou jsme již měli prostřeno - čerstvé rohlíčky se sýrem, marmeládou, paštikou - jak si kdo připravil a k tomu teplý čaj.

Zbytek dopoledne jsme opět trávili prací v centrech, zpíváním, angličtinou či informatikou. Po vyučování jsme se jako vždy zase rádi vrátili domů - do svých měkoučkých postýlek.

No a za rok? Uvidíme...

Spaní ve škole_4.tř._28.a 29.11.2013

Říjen 2020
  • Plavecká výuka 2. a 3. tříd
  • Ředitelské volno - vzdělávání ped. sboru
  • Státní svátek - Den vzniku samostatného Československa
  • Podzimní prázdniny (26 - 30)

« Září 2020 Listopad 2020 »

Výzva dětem

23. 10. 2020
Milí žáci, vše, co se kolem nás děje, je vážné. My zaměstnanci školy, se přidáváme ke kreslené výzvě ministra školství a prosíme Vás, abyste se jí řídili.