Den stromů - 20. říjen

Věděli jste, že i stromy slaví svůj svátek? My ano a proto jsme se jim v minulém týdnu věnovali a jejich svátek společně oslavili :)

O stromech jsme si povídali, hledali, co mají společného, hláskovali jejich názvy, tvořili myšlenkové mapy. Někteří z nás do školy přinesli i něco, co se stromy souvisí. A protože v okolí naší školy máme spoustu stromů, vyrazili jsme i ven, prozkoumat je. Podařila se nám vytvořit frotáž kůry a také jsme si pohráli v krásně napadaném listí. Ve výtvarné výchově jsme si listy zkusili nakreslit – jako hudební doprovod k naší práci nám zněla píseň Stromy od pánů Svěráka a Uhlíře.

Společně jsme zjistili, že toho o stromech víme opravdu hodně – víme, jak moc jsou pro nás, pro naši přírodu a životní prostředí stromy důležité.

tn_obrazek_25047.jpg

tn_obrazek_25046.jpg