Cesta za pohádkou

Cílem projektu bylo seznámit děti s pohádkou, jako literárním prvkem. Na známých postavičkách z pohádkových večerníčků jsme si vysvětlili co je to pohádkový hrdina, kdy dobro vítězí nad zlem, chytrák nad hlupákem. Celý týden jsme nejprve četli z pohádkových knížek, prohlíželi si knížky a o pohádkách si vyprávěli. V pátek naše úsilí vyvrcholilo společným projektem. Obě první třídy se ráno sešly společně. Najednou se objevily oživlé pohádkové postavičky. Křemílek, krteček, víla Amálka, kouzelníci, čarodějové, Káťa a Škubánek, Mach, Popelka, Rumcajs, krásný byl každý, dokonce se na nás chodili dívat i deváťáci a trochu záviděli. Jaké byly úkoly? Najít pohádkové dvojice. Vytvořit skupinku podle charakteristiky určité pohádky. Vyplnit pohádkový test. Zapsat ve skupince společně názvy pohádkových postav, kouzelných předmětů, pohádek. Vypočítat pohádkovou matematiku. Nakreslit pohádkovou postavičku. Zkoušeli jsme pracovat ve skupince. Projekt se nám podařil. Všem postavičkám to moc slušelo a dopoledne jsme si společně užili.

Hrnečku vař! - svačinka

Pohádková matematika