Přijímací řízení na SŠ

1. kolo přijímacího řízení

- uchazeči (jejich zákonní zástupci) podávají přihlášku sami přímo řediteli SŠ (ne prostřednictvím základní školy)
- na přihlášku se píší 2 školy
- ZŠ potvrdí prospěch žáků na zadní straně přihlášky
vyplněné formuláře je nutné předložit k potvrzení prospěchu výchovné poradkyni nejpozději do konce února
(v případě talentových zkoušek do konce října)
- přihlášeka se okopíruje a obě dvě (kopie a originál) musí být odeslány na ředitelství SŠ do 1. března (u talentových zkoušek do 30. listopadu)
- tiskopis přihlášek lze získat na webových stránkách kokrétních SŠ či přímo na SŠ nebo na stránkách MŠMT
- termíny a kritéria přijímacího řízení SŠ zveřejní nejpozději do 31. ledna (u talentových zkoušek do
konce října)
- během března obdrží každý zákonný zástupce proti podpisu jeden zápisový lístek, který je nutné odevzdat
do 10ti dnů od vyrozumění o přijetí na školu řediteli SŠ, ve které bude vaše dítě studovat
- doporučuji sledovat internetové stránky jednotlivých SŠ a účastnit se s dětmi Dnů otevřených dveří škol, o které máte zájem a velmi pečlivě zvažujte možnosti škol i vašich dětí

Formulář přihlášky ke stažení zde:

INFORMACE O STÁTNÍCH PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠKÁCH

Státní přijímací zkoušky na střední školy jsou organizovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy skrze svou agenturu CERMAT. Od loňského školního roku je předpokladem každého uchazeče o  studium na střední škole zakončené maturitní zkouškou podstoupit didaktický test z českého jazyka a matematiky. Tato povinnost se týká všech uchazečů o čtyřleté, šestileté i osmileté studijní obory.

Ačkoliv je didaktický test v rámci Státních přijímacích zkoušek povinný, může se samotný průběh zkoušek na jednotlivých školách lišit.

Ředitelé škol dle svého uvážení mohou dále doplnit kritéria přijímacího řízení, např. o pohovor, účast žáka na soutěžích či další testy. Didaktickému testu od společnosti CERMAT musí ředitel dát váhu v  celkovém přijímacím řízení minimálně 60 %, v případě sportovních gymnázií nejméně 40 %. Druhá polovina přijímacího řízení může být plně v  režii vámi vybrané školy. Informace o přesném průběhu přijímacího řízení je ředitel školy povinen zveřejnit do ledna 2018. Hledejte je nejčastěji na webových stránkách vámi vybrané školy.

Testování proběhne v roce 2018 na všech studijních oborech zakončených maturitní zkouškou. Vlastní testování bude realizováno ve dvou řádných termínech. Oba termíny testů budou probíhat ve dvou různých dnech: jeden den pro uchazeče o přijetí na šestiletá a osmiletá gymnázia a jiný den pro uchazeče o čtyřletá studia. První a druhý náhradní termín je určen pro všechny obory vzdělávání.

Termíny testů státních přijímacích zkoušek proběhnou v následujících dnech:
První řádný termín - čtyřleté obory 12. dubna 2018
První řádný termín - šestileté a osmileté obory 13. dubna 2018
Druhý řádný termín - čtyřleté obory 16. dubna 2018
Druhý řádný termín - šestileté a osmileté obory 17. dubna 2018
První náhradní termín 10. května 2018
Druhý náhradní termín 11. května 2018

Tyto termíny se nevztahují na obory vzdělávání se závěrečnou zkouškou, obory vzdělání s výučním listem a obory se zkráceným studiem. Dále se netýkají uměleckých škol, kde se konají talentové zkoušky v  termínu od 2. 1. 2018 do 15. 1. 2018 a konzervatoří, kde se konají talentové zkoušky v termínech od 15. 1. 2018 do 31. 1. 2018.

Pro každé kolo budou připraveny jednotné testy z českého jazyka a  literatury (ČJL) a matematiky (MA), a to v provedení pro čtyřleté, šestileté a osmileté studium. Uchazečům a školám budou v předstihu k  dispozici ilustrační testy jako jeden z předpokladů srovnatelnosti podmínek. Testování proběhne metodou tužka – papír; žáci budou mít k  dispozici zadání i záznamový arch v listinné podobě.

Loňská struktura státních přijímacích zkoušek měla následující podobu:

• Test z českého jazyka matematiky.
  • Obsah testů byl v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro základní školy.
  • Testy obsahovaly (podle vyjádření CERMATu) asi 50 % uzavřených úloh (s výběrem z možností, přiřazovací, uspořádací a úlohy typu ano/ne) a asi 50 % otevřených úloh (s doplňováním odpovědi). V matematice byl u některých úloh hodnocen i postup řešení.
  • U testu z českého jazyka byl časový limit 60 minut a u testu z matematiky 70 minut.
  • Uchazeči své odpovědi vyplňovali do záznamového archu.
  • Pro žáky s PO (na základě vyšetření v PPP) mohl ředitel školy rozhodnout o prodloužení časového limitu na řešení testů. CERMAT neprováděl modifikaci testů (např. větší, bezpatkové písmo).

Více informací o státních přijímacích zkouškách na stránkách CERMATu zde.

Další webové adresy k volbě povolání:

portal.mpsv.cz/upcr/kp/vys/kop/trebic/poradenstvi_a_rekvalifikace/poradenske_programy

www.istp.cz

www.edu.cz

www.scio.cz

www.msmt.cz

www.atlasskolstvi.cz

www.infoabsolvent.cz

Březen 2019

« Únor 2019 Duben 2019 »

Ředitelské volno

19. 03. 2019
 Ředitelka školy vyhlašuje ředitelské volno prozatím na pondělí 25.3.2019.  Sledujte web školy - další informace v pondělí dopoledne.