Předvánoční povídání

V sobotu odpoledne 15.12. jsme se sešli v prostorách Zery na společném předvánočním povídání.

Celý týden předcházela příprava ve škole. Ve dvojicích jsme si připravili povídání o svátečních dnech a různých symbolech, které se váží k adventní době. Zvládli jsem to jen s menší pomocí p.učitelky téměř sami.

V sobotu pak rodiče viděli prezentace škol v přírodě ještě z 1. a 2. třídy, vyslechli si naše povídání o adventu i naše vyprávění na téma Mikulášská nadílka.

Po pohádce o rybáři jsme se pustili do psaní básničky – rodiče nám mohli pomoct. Povedlo se a my si básničky ještě postupně odprezentovali – trému jsme již neměli.

Pak už na nás čekalo občerstvení v podobě čaje, cukroví a jablíček a také tvoření.

Při volné zábavě jsme si vyrobili s pomocí rodičů i sourozenců krásné pískované svícínky. A představte si, že se zapojili vlastně snad skoro všichni přítomní.

Celé odpoledne bylo příjemným navozením vánoční atmosféry. Tak tedy hezké prožití letošních vánočních svátků…

Ještě poděkování paní Hejátkové za propůjčení prostor, kde jsme se všichni vešli ( nás je totiž dost ), paní Outulné a Schellové za pomoc při přípravě učebny a přípravě občerstvení a nakonec všem přítomným za to, že si udělali čas, trpělivě vyslechli všechny naše prezentace a aktivně se zapojili do tvoření a tím podpořili svoje zlatíčka.

Předvánoční povídání_15.12.2012