Podzimní výlet do lesa

V měsíci říjnu se učíme o podzimu. Změnách v přírodě, zvířatech, plodech na podzim a poznáváme listnaté i jehličnaté stromy. Není  lepší poznání, než všechno vidět na vlastní oči. Vyjeli jsme společně vlakem  na výlet do podzimního lesa v okolí Rapotic.  Už cesta vlakem byla pro některé z nás velkým zážitkem. Kolem oken vlaku ubíhala podzimní příroda, srnky, dva veliké mosty a řeka.

Počasí nám přálo. Sluníčko celý les krásně rozsvítilo. Sbírali jsme přírodniny, které použijeme v hodinách prvouky. Našli houby. Poznávali jsme listnaté a jehličnaté stromy. Prohlédli si zblízka krmelec. Stavěli jsme lesní domečky pro hmyz. Protože jsem se v lese chovali tiše, loupežník na nás nepřišel s flintou, ale s teplým čajem. Výlet se nám  vydařil.

společný výlet

naše domečky

loupežnický čaj

Zdenda

Pohoda klídek

Malá svačinka

Říjen 2020
  • Plavecká výuka 2. a 3. tříd
  • Ředitelské volno - vzdělávání ped. sboru
  • Státní svátek - Den vzniku samostatného Československa
  • Podzimní prázdniny (26 - 30)

« Září 2020 Listopad 2020 »

Krizové opatření vlády

13. 10. 2020
Docházka dětí zdravotníků a dalších profesí. Školou, která byla určena, aby se o tyto děti v období uzavření ostatních škol postarala, je ZŠ Husova. Informace najdete zde.