Noc ve škole

Tento den byl trošku vyjimečný. Hned ráno jsme jeli do brněnského loutkového divadla Radost na pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků.Moc se nám líbila. Odpoledno jsme se na chvíli rozešli domů a navečer se zase setkali ve škole se spacáky a vybavením na přespání ve třídě. Přišli všichni a byli velmi nedočkaví, jak si budeme společné chvíle užívat.

Večerní vycházka, zpívání koledy na náměstí u Betlému,skvělá večeře, hraní s kamarády, vyrábění přáníček i andělů bylo moc zábavné, ale každý byl nedočkavý na to SPANÍ. Tak honem najít si místo vedle kamaráda, umýt se, vyčistit zuby a zalézt do spacáků. Ještě čtení pohádky na dobrou noc a už se snažíme usnout.Usnuli všichni jako broučci.

Ráno jsme se mohli pochválit za statečnost, ochotu pomoci kamarádům i paní učitelce a slíbit si, že si zase v létě ve třídě rozesteleme.

Jaký má smysl spaní ve škole? Učíme se odepřít si trochu domácího pohodlí, uskromnit se ve svých požadavcích,  pomoci kamarádovi, podělit se o svou radost i starosti. Nebát se. Věřit si, že se o sebe umím postarat i když maminka není zrovna nablízku.

Spát šli i plyšáci

Malá kukla.