EXPEDICE JEDOV

Na letoštní expedici do Jedova se všichni moc těšili. Po půl roce jsme si mohli hrát a vyprávět si se všemi kamarády. Počasí nám také přálo. Svítilo sluníčko a tak jsme vyráběli, hráli si i jedli venku.

Celá expedice byla zaměřená na zážitky. Učivo o životě ve středověk u zajímalo všechny a tak jsme si hráli na Rytíře srdce. Dočkali jsme se táboráku, zpěvu. Byla i velká středověká hostina - kosti házeli na zem. U táboráku nás pasoval rytíř Petr na Rytíře srdce. Večer byla i cesta se světlem.

Ráno jsme vyráběli vlastní erby, vymýšleli si rytířské jméno, seznámili se s pravidly rytířů. Velkým překvapením byly kostými. S nadšením se všichni oblékli za dámy a rytíře - tanečníky. Nacvičovali jsem středověké tance a uspořádali velký bál na trávníku.

Stihli jsme si i zahrát fotbal, kolotočovat se, pobíhat po trávníku - každý jak měl sílu a náladu. Zkusili jsme střílet z luku.

Všichni jsme byli moc spokojení a šťastní. Veselou náladu si přineseme i do třídy.

Odpolední dýchánek

Dámy při dýchánku II

Dámy při dýchánku

Tanec dam a rytířů

hostina

střelba z luku

Červenec 2021

« Červen 2021 Srpen 2021 »

Rozloučení deváťáků

11. 07. 2021

Rozloučení deváťáků

I letos proběhlo slavnostní předání závěrečných vysvědčení žákům devátého ročníku na farské zahradě.