Beseda s Ing. Nekvasilem, Ph.D.

Beseda s Ing. Nekvasilem, Ph.D. o technickém zaměření studia na středních školách

V pondělí 9. 1. 2017 navštívil naši školu pan Ing. Richard Nekvasil, Ph.D., který nám velice zajímavě a poutavě vyprávěl o technickém zaměření studia na středních školách. Povídal nám své zážitky z VUT Brno, kde školí a přednáší, popisoval svoji praxi v tuzemských i zahraničních firmách. Ukazoval nám odvětví, kde všude je možno využít školy technického zaměření. Popisoval konstrukci ropné plošiny, strukturu tepelné elektrárny, výrobu letadel, strojírenské závody. Vyzdvihoval Českou republiku a její “zručnost” v technických oborech a zároveň nutnost nových pracovníků v této oblasti hospodářství. Celá naše devátá třída zaujatě poslouchala. Přítomno bylo i několik žáků osmičky. Prezentace, kterou měl pan Ing. Richard Nekvasil, Ph.D. připravenou a promítal ji na interaktivní tabuli, se nám velice líbila.

Po besedě a následné diskusi někteří z nás přemýšlejí o studiu technického oboru na středních školách. Technické obory mají velkou budoucnost, jsou a budou stále potřeba.

Říjen 2021
  • Zahradní slavnost - šerpování
  • Státní svátek - Den vzniku samostatného Československa
  • Podzimní prázdniny (27 - 29)

« Září 2021 Listopad 2021 »

Šerpování prvňáčků

12. 10. 2021

Šerpování prvňáčků

V úterý 19.10. se uskuteční odložené šerpování prvňáčků.