Vánoční besídka

Stalo se již tradicí, že v předvánočním čase připravujeme besídku pro naše rodiče a blízké. Nejinak tomu bylo i letos. Změna byla pouze v tom, že tentokrát děti prezentovaly svoji vlastní práci.

Ve škole si každý postupně připravil krátké povídání o vánočních zvycích, tradicích a o věcech, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Paní učitelka zajistila pouze studijní materiály a provedla kontrolu gramatiky. Zbytek byla práce dětí. Přes prvopočáteční nejistotu a váhání se dětem práce povedla.

V hodinách HV s p.uč. Kafkovou nacvičily několik písní, v AJ pod vedením p.uč.Kučerové dokonce anglickou píseň s pantomimou. Potom už následovalo secvičení celého pásma, což se nám také povedlo.

V pátek 7.12. jsme tak mohli přivítat hosty – rodiče a naše blízké. Jako vždy se akce uskutečnila v prostorách přednáškového sálu v CETTu. Tam hosté shlédli pásmo povídání o Vánocích proložené písněmi. Došlo i na malou dramatizaci veršovaných pohádek. Nakonec jsme si všichni i s rodiči společně zazpívali.
Po drobném občerstvení jsme se po dvou příjemně ztrávených hodinách rozešli do svých domovů všichni spokojeni – rodiče překvapeni tím, co všechno dokážeme (nejčastěji položená otázka: P.uč., opravdu to vymýšlely děti samy?) a my proto, že jsme toho moc nespletli.

Slavnostní atmosféra byla naladěna, Vánoce můžou začít.

Únor 2024
  • Pololetní prázdniny
  • Jarní prázdniny (12 - 18)

« Leden 2024 Březen 2024 »

FÉROVÉ DĚTSTVÍ

06. 02. 2024

FÉROVÉ DĚTSTVÍ

Nadační fond FÉROVÉ DĚTSTVÍ je tu pro děti, kterým štěstí v životě nepřálo a pomáhá jim zažít o kousek radostnější dětství.