30.08.2021 16:22

Zahájení nového školního roku

Zahájení nového školního roku

Milí žáci, vážení rodiče,

oznamuji, že školní rok zahájíme 1. 9. 2021 v 8.00 v budově školy.

Rodiče prvňáčků mohou svoje děti do školy doprovodit (v respirátoru).

Na všechny žáky se těší celý pedagogický sbor a ostatní zaměstnanci školy (viz foto). Z hygienických důvodů je vstup jiných osob než žáků, zaměstnanců a rodičů prvňáčků zakázán.

1. 9. proběhne ráno testování žáků všech tříd na covid neinvazivními antigenními testy. Z tohoto testování jsou vyjmuti žáci, kteří "plní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19), případně dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě." Další testování bude 6. a 9. září. Dále pak podle situace v jednotlivých krajích, okresech. Děti, které patří do podtržené skupiny dětí, přinesou třídním učitelkám doklad o očkování x doloží sms s datem pozitivního testu na covid x doloží negativní test z odběrového místa.

Prvňáčci mají výjimku, testovat se budou až 2.9. ráno. Rodiče žáků 1. – 3. třídy mohou být u testování přítomni, ale předpokládám, že žáci 2. tř. a 3.tř. už mají nacvičeno a vše zvládnou sami. Oproti minulému školnímu roku se v ranní ŠD děti netestují. Stačí až v 8.00 ve třídě.

1. 9. budou děti ve škole asi 1 vyučovací hodinu, prvňáčci trochu déle. ŠD pro přihlášené děti (přijímací řízení proběhlo už v červnu) bude v provozu od 2. 9. 2021 (ráno 6.00 – 7.40, po vyučování do 16.00). Přihlášené děti dostanou ještě lísteček, kde rodič vyznačí, jak bude dítě do ŠD chodit a jakým způsobem bude z ŠD odcházet.

Ostatní dny v 1. týdnu bude vyučování končit v 11.40. (čtvrtek, pátek). V dalším týdnu se učí dle rozvrhu, pouze 9. 9. končíme v 11.40 (vzdělávání učitelů).

DALŠÍ PROTICOVIDOVÁ OPATŘENÍ
Děti, které se vrátily z dovolené v rizikových zemích, zůstávají v samoizolaci – podrobnosti viz str. 8 v manuálu v příloze.
Do školy nesmí ani děti s projevy respiračního onemocnění. Jsou-li tyto projevy způsobeny např. alergií a jsou dlouhodobé, může si žák přinést potvrzení od lékaře a do školy může dál chodit.
Děti vchází do společných prostor školy s rouškou a neprodleně si umyjí ruce mýdlem, použijí desinfekci. Pokud ve třídě sedí, nemusí mít roušku.
Děti, které nemají výjimku z testování, a odmítnou ve škole test, mají další opatření:
• Ve třídě sedí celou dobu v respirátoru
• Při pití a jídle vždy sedí na místě
• Nezpívají
• Necvičí
• Používají jiná WC (v přístavbě školy)

Stejně jako loni pokud vyjde dítěti test pozitivně, čeká na příchod rodičů na izolaci. Rodič musí přijít neprodleně. Starší děti u sebe mohou mít podepsané prohlášení rodiče, že mohou jít ze školy samy domů. I v tomto případě o této situaci vyrozumí TU rodiče o pozitivitě testu.
O tom, jaká opatření platí pro třídu, má-li někdo ve třídě pozitivní test, bychom Vás informovali. Vše řešíme vždy s KHS.

Přeji všem hodně zdraví a úspěšný, ničím nerušený školní rok
Mgr. Hana Rousková

Zaměstnanci ZŠ Komenského – srpen 2021


 

  • pdf Manuál , Velikost: 727.01 kB, Datum poslední změny: 19.12.2023

Tisknout


Kalendář akcí

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27
  • Konec 2. pololetí - vysvědčení
28
  • Hlavní prázdniny (29 - 01)
29
  • Hlavní prázdniny (29 - 01)
30

« Květen 2024 Červenec 2024 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                              

                     

© 2024, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing