14.04.2021 18:29

Vyhraj s dopisem

Dostali jste někdy v poslední době dopis? Skutečný dopis psaný rukou, který vám pošle někdo, kdo na vás myslí? Možná bychom si to teď všichni přáli. V době, kdy nemůžeme navštívit svoje přátele a blízké. Ano, sice denně píšeme e-maily, smsky, voláme si přes nejrůznější média. Ale ten pocit, když rozlepíte obálku, zavoní dopisní papír a vy s netrpělivostí čtete první řádky…

Nejsme zvyklí psát dopisy. Nejsme už ani zvyklí je dostávat. Proto se nám velmi líbila nabídka České pošty, která každoročně pořádá soutěž s názvem „Vyhraj s dopisem“. Jedná se o mezinárodní soutěž v psaní dopisů pro děti a mládež, kterou vyhlašuje Světová poštovní unie a letos slaví 50. výročí. Hlavním cílem soutěže je podporovat gramotnost dětí na celém světě. Pomáhá rozvíjet jejich schopnost kompozice a schopnost jasně vyjadřovat své myšlenky. V průměru se každý rok do soutěže zapojí více než 1,2 milionu mladých lidí po celém světě.

Tak jsme to také s 5. třídou ze ZŠ Komenského zkusili. Ještě nevíme, jak to dopadne, ale pro nás je důležité, že jsme si připomněli, jak se takový klasický dopis píše a že jsme také mohli vyjádřit svoje pocity, obavy a radosti, protože téma letošního ročníku je velmi příznačné: „Napište dopis členovi své rodiny o svých zkušenostech s pandemií COVID-19“. Za 5. třídu se nám podařilo odeslat celkem 22 dopisů, každý originál a každý obsahoval osobité myšlenky dětí. Přinášíme tak jen malinkou ukázku toho, co byly děti schopny vytvořit.

A co říci na závěr? Nechcete dnes napsat někomu dopis? Někomu, koho jste třeba dlouho neviděli a koho byste rádi potěšili? Stačí si jen sednout a začít psát…

Hodně zdraví, přátel a radosti přejí Veronika Kafková a žáci 5. třída ZŠ Komenského

Vojtěch Dohnal

Sára Kafková 1.část

Sára Kafková 2.část

Michael Kapusta

Matyáš Beneš 1.část

Matyáš Beneš 2.část

Tisknout


Kalendář akcí

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27
  • Konec 2. pololetí - vysvědčení
28
  • Hlavní prázdniny (29 - 01)
29
  • Hlavní prázdniny (29 - 01)
30

« Květen 2024 Červenec 2024 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                              

                     

© 2024, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing