06.06.2023 09:36

Vltava

Dne 22. 5. 2023 jsme zahájili expedici Vltava. Přijeli jsme autobusem do Vyššího Brodu. Vyfasovali jsme pádla, vesty, sudy a nafukovací lodě. Poté následoval vodácký rychlokurz. Naučili jsme se držet pádlo, pádlovat, brzdit, odrážet se atd.

A už jsme mohli vyplout.  S krátkými pauzami jsme pluli 10 km do Rožmberka. Náš první kemp. Vylodili jsme se a šli si vzít věci z autobusu. Postavili jsme si stany na vyhrazený prostor. Chvíli jsme měli volno a pak jsme šli na “procházku” na hrad Rožmberk. Chvíli jsme byli nahoře a pak jsme dostali rozchod 2 hodiny. V tento čas jsme si měli dát někde večeři. V kempu zrovna nevařili a my museli sehnat jídlo někde jinde. Měli jsme dvě možnosti. Buď restaurace, anebo obchod. Večer každý prožíval jinak. Někdo si šel házet s míčem, někdo zůstal ve stanu a někdo si povídal.

Bylo ráno 23. 5. a každý řešil snídani individuálně. Sbalili jsme stany a vyrazili na vodu. Dojeli jsme na oběd do kempu a pak jsme zase vyrazili. Když jsme vyjeli, přihnala se bouřka s pořádným deštěm. Cesta byla obtížná, ale všichni jsme ji zvládli. Dojeli jsme do kempu v Novém Spolí. Ujeli jsme 20 km. Byli jsme všichni mokrý. Šli jsme do sprch a převléct se do suchého oblečení. Postavili jsme si stany. Občas byly ještě přeháňky. Večer jsme si udělali táborák. Rozdělali jsme oheň a zpívali.

Ráno 24.5. probíhalo podobně jako předešlé ráno. Bylo zataženo. Nalodili jsme se a vyrazili. Sjeli jsme jezy, ale bez namočení to nešlo. Pár šikovných žáků se dokonce i převrátilo. Dojeli jsme do Českého Krumlova, kde jsme měli rozchod. Mohli jsme jít na oběd, do obchodů, projít si město anebo si prostě někam jenom sednout. Poté jsme opět vypluli. Dopluli jsme do našeho posledního kempu u obce Zlatá Koruna. V tento den jsme opět ujeli 20 km. Už naposledy jsme si postavili stany. Měli jsme volno a opět se každý zabavil po svém. Procházeli jsme areál, házeli si s míčem, byli jsme ve stanu. K večeru jsme si rozdělali oheň, opékali špekáčky a zpívali jsme si.

Je tu 25.5. a to je náš poslední den na vodě. Ráno jsme vypluli. Zastávku jsme si dali na oběd. Poté jsme dopluli na místo Boršov nad Vltavou, kde jsme vrátili vše, co jsme na začátku vyfasovali. Poslední den jsme ujeli 19,5 km. Za tyto 4 dny jsme ujeli dohromady 69,5 km. Nasedli jsme do autobusu a jeli domů.

Věřím, že každý si tuto vodáckou expedici užil. I když jsme byli mokrý, tak nám úsměv nezmizel. Byly to super strávené 4 dny.

Sára Gubalová

« Březen 2024 Květen 2024 »