01.03.2020 12:09

Tvoje tvář má známý hlas

Tvoje tvář má známý hlas

Na naší škole se v pátek 28.2. uskutečnila pěvecká soutěž s názvem „Tvoje tvář má známý hlas“. Žáci si vybrali libovolnou populární píseň, kterou se pak snažili co nejlépe interpretovat. Letos jsme měli možnost vyslechnout celkem 9 soutěžních písní, které zpívali jednotlivci, ale také skupinky. Mnozí soutěžící nepodcenili i oblečení či choreografii. Zazněly písně rozmanité - od českých písní z pohádek a  muzikálů, až po světové hity zpívané v angličtině. Troufám si říct, že každé vystoupení mělo „něco do sebe“ a přítomní diváci potleskem ocenili každého, kdo v sobě našel odvahu a popral se s vlastní trémou.

Hodnocení letošního ročníku bylo na přítomných divácích. Pomocí žetonů předali svůj hlas tomu interpretovi, který je nejvíce zaujal. Letošní prvenství u diváků získal Milan Bednář ze 7.B, který si pro svoje vystoupení vybral píseň Shallow od Lady Gaga a Bradlyho Coopera. Kdo píseň zná, ví, že jde o velmi úspěšný duet z filmu „Zrodila se hvězda“. Milan zvládl píseň zazpívat sám a publikum si píseň v závěru vyžádalo ještě jednou. Ovšem i ostatní soutěžící se neztratili. Přesto, že sem tam nějaká notička „spadla pod stůl“, opadla ze všech soutěžících nakonec  tréma a snad si všichni svoje vystoupení užili.

Máme radost, že se na naší škole najdou děti, které se nestydí vzít mikrofon do ruky a předstoupit před ostatní. Všichni  soutěžící si odnesli památeční diplom a nějakou tu drobnost. Pěvecké soutěže mají na naší škole už několikaletou tradici a rádi v ní budeme pokračovat. V březnu nás čeká další soutěž „Komenského zpěváček“, která je určena pro žáky 1. stupně. Soutěž se nese v duchu české lidové a umělé písně. Už teď se těšíme, s čím naši žáci vystoupí.

Veronika Kafková a Dita Holubíková 

Další foto

Tisknout


Kalendář akcí

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27
  • Konec 2. pololetí - vysvědčení
28
  • Hlavní prázdniny (29 - 01)
29
  • Hlavní prázdniny (29 - 01)
30

« Květen 2024 Červenec 2024 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                              

                     

© 2024, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing