01.11.2017 22:29

Šerpování


Pátek 13. mnohé z Vás v tento moment postihla panika, začali jste se strachovat o svůj život a nevyšli byste ani ven z domu, abyste se nemuseli střetnout s černou kočkou. Ale pátek 13., o kterém mluvím já, byl úplně jiný.Svítilo sluníčko, bylo krásně teplíčko a všechny černé kočky se vyhřívaly na parapetech. Počasí jako stvořené pro slavnost.

Také tohoto nádherného počasí využilo vedení školy, které zorganizovalo tradiční pasování prvňáčků. Jak už je zvykem, prvňáčci jsou šerpováni deváťáky. Tak se naše třída v pátek 13. sešla ve školním parku, kde byly postaveny stupně vítězů pro naše malé spolužáky, kteří se těšili na to, až dostanou zářivě zelenou šerpu, ale kteří se také báli nás, deváťáků, kteří je měli šerpovat. My jsme samozřejmě byli taky celí rozechvělí, nejvíce jsme se obávali, že dáme šerpu obráceně. Všechny strachy jsme ale nakonec překonali. Před slavnostním šerpováním jsme si ještě zopakovali písničku, kterou jsme měli zpívat společně s prvňáčky. Tento rok jsme zpívali písničku „Není nutno“. Po posledním zkoušení začala slavnost. Na úvod zazpívaly žákyně šesté třídy písničku, kterou zazpívaly opravdu hezky. Následně prvňáčci zarecitovali svou básničku a šlo se na šerpování. S alespoň trochu klidným srdcem jsme „popasovali“ své prvňáčky, zazpívali společně s nimi písničku a byl konec. Rozloučili jsme se se svými svěřenci, kteří měli pusinky upatlané od muffinů, které dostali za dobře odvedenou práci a šli jsme svou cestou.

Osobně si myslím, že se tato akce moc povedla. Jediné co mě mrzí, je, že už si tento unikátní zážitek nebudu moci zopakovat příští rok.
-KB-
 

Tisknout


Kalendář akcí

Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 8 9 10 11 12
13 15 16 17 18 19
20 22 23 24 25 26
27 28 29 31    

« Duben 2024 Červen 2024 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                              

                     

© 2024, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing