16.03.2020 20:09

Pokyny rodičům k domácím úkolům


Vážení rodiče,

dopoledne se sešla sborovna, abychom od zítřka zadávali DÚ dětem tím nejlepším způsobem, jaký umíme. Měla jsem z tvořivosti učitelů velkou radost, vymysleli jsme spoustu věcí! Navrhovali práci s učebnicí, ale také procvičování z interaktivních učebnic a z mnoha zajímavých webových stránek. Zařazovat budeme i ukázky z www.youtube.cz, doporučovat budeme kvalitní televizní pořady atd..


Nechceme přetěžovat rodiče dlouhým doučováním dětí, ale současně v této chvíli potřebujeme pomoc rodičů! Nejde to jinak. Prosíme rodiče o kontrolu dětí! Uzavření školy není na chvíli. Nejsou to prázdniny, je to učení se z domova dle pokynů školy. Nenechme děti jen koukat na filmy a do PC! Jednak by nepokročily s výukou, ale zapomněly by i to, co už umí. Chovejme se zodpovědně – my učitelé vše připravíme, zašleme úkoly povinné i volitelné (pro rychlé a šikovné děti) a Vy, prosím, každý večer děti zkontrolujte. Malé děti Vás budou samozřejmě potřebovat víc. Starší děti budou některé úkoly zasílat učitelům přes aplikaci TEAMS zpět ke kontrole, jiné si opraví samy podle klíče a některé donesou učitelům až po návratu do školy. Část úkolů bude klasifikována. Pro mnohé děti je to příležitost dohnat i starší učivo a vylepšit si známky aktivitami navíc.

Jak se rodiče o úkolech dozví? Zítra (v úterý) přijde všem rodičům e-mail s úkoly na 1. týden. Pokud jste v září svůj e-mail nenahlásili, budou Vás třídní učitelé kontaktovat telefonicky.

Úkoly budou uvedeny i na webových stránkách jednotlivých tříd (kolonka TŘÍDY) a označeny budou slovem KARANTÉNA. Bylo by dobré, aby si děti úkoly opsaly a odškrtávaly si, co mají hotovo. Úkoly na 2. (a další) týden dostanou rodiče v pondělí 23.3. (a vždy další pondělí).

Poznámka k učebnicím. Pokud si dítě zapomnělo některou učebnici ve škole, musí nyní plnit jiné úkoly, ke kterým tuto učebnici nepotřebuje. Až pomine zákaz volného pohybu osob, mohou si rodiče učebnice ve škole vyzvednout na základě domluvy. Nyní ne!


Doporučuji, aby děti hodně četly a vyprávěly Vám o tom. Čtení s porozuměním je základ každého dalšího učení se a navíc velmi rozvíjí mozek. Číst mohou děti cokoliv, co je baví. Druhou věcí, kterou doporučuji, jsou povinnosti pro děti – nádobí, koš, příprava jídla atd.. Povinnosti vnáší do života dítěte schopnost překonávat překážky, posilují odpovědnost, samostatnost, prostě „životaschopnost“! I prvňáček musí mít přiměřené povinnosti.

Možná se děti budou úkolům doma bránit, budou smlouvat, ale brzy si na vytvoření režimu zvyknou. Trvejte na tom, že odměny a zábava až po výuce. Možná nakonec vypracují děti i nějaký zajímavý úkol z jiného ročníku https://www.zskonam.cz/tridy, dobrovolnosti se meze nekladou. Nad rámec svých povinností mohou zkoušet i zajímavé úkoly z našich stránek https://www.zskonam.cz/studijni-materialy

Všem rodičům i dětem přeji hodně zdraví i trpělivosti a věřím, že u nás ve škole máme jednak moc šikovné učitele, zodpovědné a chápající rodiče a skvělé děti. No prostě zvládneme to!!!
Mgr. Hana Rousková, ředitelka školy
 

Tisknout


Kalendář akcí

Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 8 9 10 11 12
13 15 16 17 18 19
20 22 23 24 25 26
27 28 29 31    

« Duben 2024 Červen 2024 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                              

                     

© 2024, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing