09.05.2021 17:40

Podrobné informace o nástupu dětí do školy

Podrobné informace o nástupu dětí do školy a testování pro třídy druhého stupně

Vážení rodiče, jsme rádi, že děti 2. stupně mohou alespoň rotačním způsobem znovu navštěvovat školu. Je to samozřejmě spojeno s bezpečnostními opatřeními a testováním dětí.

U žáků je přítomnost na prezenční výuce od 10. 5. 2021 podmíněna účastí na testování. Odmítne-li žák (i prostřednictvím rodiče) testování, je jeho osobní přítomnost ve škole i nadále zakázána. Absenci bude mít omluvenou a úkoly dostávat přes Teams. On-line výuku mu škola v tomto případě zajišťovat nemusí.

Testování se nemusí účastnit děti, které:

- si přinesou vytištěný negativní výsledek z testování PCR testem z odběrového místa, potvrzený lékařem, který není starší než 48 hodin

- prokazatelně písemně doloží pozitivní test na covid z odběrového místa, potvrzený lékařem, starý méně než 90 dnů

10. 5. 2021 – lichý týden – ve škole 6. třída, 8. A, 8. B (distančně 7. A, 7. B, 9. A, 9. B)

17. 5. 2021 – sudý týden – ve škole 7. A, 7. B, 9. A, 9. B (distančně 6. třída, 8. A, 8. B)

ŠJ je v provozu – obědy je nutno objednat, vždy den dopředu do 12.00 na webu www.mujscholarest.cz

Do školy smí přijít pouze zdravé dítě! Současně prosím rodiče, aby neposílali do školy děti ani v případě, kdy někdo v rodině má příznaky a čeká na PCR testování. Ani na školní testování nesmí dítě, které má příznaky virového onemocnění! Děti vchází do školy hlavním vchodem. Musí být vybaveny jednorázovou chirurgickou rouškou a doporučujeme i 1 náhradní v aktovce.

Jak bude testování probíhat, můžete vidět na následujícím videu. Prosíme rodiče, aby dětem video pustili: https://www.youtube.com/watch?v=BmDnd140UH4&t=13s

 

Časový rozpis testování:

Pondělí a čtvrtek

testování proběhne v kmenových třídách v 8.00 hodin.

 

Jak budeme postupovat v případě pozitivního testu první den ve škole?

Dítě izolujeme do izolační místnosti a vyrozumíme rodiče o pozitivním testu, aby si neprodleně pro dítě přišli. Pokud je dítě zvyklé chodit ze školy samo a bude u sebe mít prohlášení rodiče, že v případě pozitivního testu může samo na odpovědnost rodiče opustit školu, bude náležitě poučeno a odejde ze školy.

Pro toto prohlášení použijte tento text:

Čestné prohlášení rodiče

Čestně prohlašuji, že moje dítě ……………………………………………………………………. je zvyklé chodit ze školy samo a na moji odpovědnost ho tedy v případě pozitivního výsledku testování můžete (poté, co mě vyrozumíte) pustit domů. Podpis rodiče

 

Současně dítě dostane potvrzení, že jeho test byl pozitivní. S tímto potvrzením budou rodiče kontaktovat dětského lékaře, který dítěti vyplní elektronickou žádanku na PCR test. Ostatní děti se mohou dál učit ve třídě.

Jak budeme postupovat v případě pozitivního testu vždy ve čtvrtek?

Bude-li pozitivní nejméně 1 dítě ze třídy, musí do okamžité karantény celá třída! Rodiče vyrozumíme, a buď dítě odejde samo, má-li příslušné prohlášení, nebo vyčká ve škole na příchod rodiče. Děti následně doma budou čekat na výsledky PCR testů těch spolužáků, kteří měli školní test pozitivní. Pokud PCR testy těchto spolužáků budou negativní, bude následně celé třídě umožněn vstup do školy bez dalších kroků. Bude-li PCR test dítěte, které mělo školní antigenní test pozitivní, také pozitivní, určí další postup KHS.

Věřím, že si na novou situaci ve školství zvykneme a že děti budou ve škole velmi spokojené. Uděláme pro to maximum!

Přeji vašim rodinám pevné zdraví Mgr. Hana Rousková

 

 

 

 

Tisknout


Kalendář akcí

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27
  • Konec 2. pololetí - vysvědčení
28
  • Hlavní prázdniny (29 - 01)
29
  • Hlavní prázdniny (29 - 01)
30

« Květen 2024 Červenec 2024 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                              

                     

© 2024, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing