27.02.2022 19:06

Okresní přebor škol v šachu

Okresní přebor škol v šachu

 Po delší době se mohl rozehrát nový ročník školních družstev v šachu.  V Třebíči se dne

23. února 2022 v DDM konalo okresní kolo školních družstev našeho okresu. Z naší školy
ZŠ Komenského se podařilo sestavit družstvo do kategorie 6. - 9. tříd.

Družstvo nastoupilo v tradičním složení Jakub Zezula, Matěj Zezula, Dominik Houška
a Marek Kijonka.
V tomto složení se ještě v kategorii 1. - 5. tříd probojovali až na MČR. Náhradníkem na soupisce je Vítek Bělehrad. K okresnímu kolu jeli první čtyři jmenovaní. Jakub s Matějem jsou oporami náměšťského šachového družstva mládeže, Dominik a Marek šachy umí hrát, ale jejich sportovní a zájmové aktivity jdou dnes jiným směrem.  I přesto jsme věřili, že okresní kolo bude jasnou záležitostí a postup do krajského kola jistotou. V kategorii 6. - 9. tříd se sešlo hned 8 družstev. Po zhlédnutí soupisek se potvrdilo, že jsme jasnými favority.

Podle toho se tak odvíjely zápasy a celý turnaj. Pro Jakuba s Matějem to byla zábava, jak rychle soupeře přehrají. Jejich výhry byly jasné a nekompromisní. Pro Dominika s Markem to byly šachové partie po velmi dlouhé době bez nejmenšího tréninku. I tak se kluci snažili, co jim jejich znalosti dovolily. Dominik se chybám nevyhnul, ale dokázal vždy partie vyhrát, někdy i s obrovským štěstím. Stejně jako Jakub s Matějem vyhrál všech 7 partií ze 7. Asi největší návrat k šachu to byl pro Marka. Jeho srdíčko bije pro hokej. Nikdy se nevěnoval šachům tak jak ostatní kluci. Marek se však snažil, jak jen to šlo. Zprvu Marek s ostatními v družstvu držel tempo a vyhrával. Pak se vkradla jedna prohra a zanechala na Markovi trochu víc nervozity.
Na Marka pak ještě začala doléhat časová tíseň, protože musel v určitý čas odjet na hokejový trénink.  To přineslo trochu víc chyb. Marek i tak uhrál 4 ze 7 bodů a pomohl tak k postupu do krajského kola.

Kluci postoupili s jasným rozdílem 5 bodů a celkovým ziskem 25 z 28 bodů. 

Přejeme klukům, aby se jim dařilo i v silnější konkurenci na krajském kole. A děkujeme za pěknou reprezentaci školy.

Jan Zezula

Okresní přebor škol v šachu

Okresní přebor škol v šachu

Okresní přebor škol v šachu

Tisknout


Kalendář akcí

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27
  • Konec 2. pololetí - vysvědčení
28
  • Hlavní prázdniny (29 - 01)
29
  • Hlavní prázdniny (29 - 01)
30

« Květen 2024 Červenec 2024 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                              

                     

© 2024, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing