11.05.2016 11:10

Jazyková bariéra se nekonala

Jazyková bariéra se nekonala

Ve dnech 3. - 6. 5. žila naše škola návštěvou slovenských dětí v Náměšti.

Když se na náměstí blížil autobus dětí z města Medzilaborce, vyhlížely již naše děti "toho svého kamaráda". Většina z dětí se totiž za pomocí moderních technologií nejen kontaktovala, ale znala i podobu svého kamaráda. Děti si předem vyměnily rovněž klasické dopisy, aby poznaly i krásu této komunikace.

Úterní večer a noc strávily děti v rodinách. Od středy navštěvovaly výuku a i v odpoledních hodinách je čekal velmi bohatý program. Výuka byla organizovaná projektově, děti si vybíraly mezi zeměpisným, literárním, matematickým, dějepisným a přírodovědným dopolednem.

Co se od sebe vzájemně naučily? Rozdíly v obou našich krajích, bohatost českých i slovenských pověstí, základy hospodaření v českých i slovenských rodinách, také to, jaký byl život ve středověku, a rovněž lovily bezobratlé živočichy v našem jezírku. V posledním projektu poznaly také Smetanovu Vltavu.

Středeční odpoledne bylo plné sportu a malování obrazů barvami Země, zatímco čtvrteční odpoledne jsme si užívali výlet parníkem a outdoorové aktivity u Babylonu.

Při pátečním loučení došlo i na slzy, protože tyto 3 dny se zapsaly hluboce do srdcí dětí. 

Další foto

Tisknout


Kalendář akcí

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27
  • Konec 2. pololetí - vysvědčení
28
  • Hlavní prázdniny (29 - 01)
29
  • Hlavní prázdniny (29 - 01)
30

« Květen 2024 Červenec 2024 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                              

                     

© 2024, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing