20.06.2016 12:03

Finále soutěže Stavíme z Merkuru

Finále soutěže Stavíme z Merkuru

Ve čtvrtek 2. června 2016 proběhlo v Třešti krajské finále soutěže - Stavíme z Merkuru. Na soutěž postoupilo 16 nejlepších týmů z celé Vysočiny. Naši školu reprezentovalo družstvo složené ze čtyř žáků: Artur Staněk, Filip Dvořák, Karolína Bauer a Ondřej Schell a vedoucí týmu Mgr. Oldřich Kos

Úkolem pro všechna družstva bylo ze stavebnice Merkur 8 sestavit za 4 hodiny pohyblivý dopravník, který podle zadaných parametrů přepraví víčko od PET lahve po dráze dlouhé minimálně 100 cm, co do největší výšky, v co nejkratším čase. Přičemž víčko muselo vyrazit z bodu A a do stejného bodu se také vrátit.

Po měsíci usilovné práce, návrhů, ladění pásu jsme se dopracovali ke konečnému řešení, které bylo unikátní tím, že se víčko dostalo po pohyblivém pásu do výšky cca 45 cm a potom samospádem zpět. Tímto návrhem, který pochází od tatínka jednoho z účastníků, pana Dvořáka, jsme docílili druhého nejrychlejšího času. Odborná porota hodnotila právě dobu přepravy víčky, celkové převýšení, spolehlivost a technické provedení. Konkurence byla opravdu veliká a některé nápady ostatních týmů byly skvělé.

V pátek jsme se přesunuli na Horácký stadion do Jihlavy, kde se v rámci Dne Vysočiny konalo slavnostní vyhlášení. Po loňském sedmém místě jsme se k našemu velkému překvapení posunuli na krásné páté místoDěti si odnesly stavebnice Merkur a především spoustu zážitků a zkušeností z týmové práce.

Mgr. Oldřich Kos

Merkur

Po dvouměsíční usilovné píli se náš tým ve složení: Artur Staněk, Filip Dvořák, Ondřej Schell, Mgr. Oldřich Kos a já Karolína Bauer, vydali do Třeště, kde jsme reprezentovali naši školu ve třetím ročníku soutěže Stavíme z Merkuru.

Museli jsme na soutěži splnit několik kritérií: vzhled (u nás nic moc), převýšení (25 cm) a rychlost (náš tým měl druhý nejlepší čas). Po čtyřech hodinách soutěžního montování, prezentování a focení, jsme se ubytovali na internátu a pak jsme měli až do deseti hodin večer program s Hitrádiem Vysočina.

Druhý den ráno jsme odjeli do Jihlavy na Den s krajem Vysočina (téma bylo Řemeslo má zlaté dno) a poté jsme se dozvěděli i výsledky. Náš tým skončil pátý. Zlepšili jsme se o dvě místa proti loňskému ročníku.

Celý náš tým se těší na čtvrtý ročník a věříme, že se opět zlepšíme nejmíň o dvě místa a budeme až „na bedně“.      

Karolína Bauer


 

Stavíme z Merkuru

Stavíme z Merkuru

Tisknout


Kalendář akcí

Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 8 9 10 11 12
13 15 16 17 18 19
20 22 23 24 25 26
27 28 29 31    

« Duben 2024 Červen 2024 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                              

                     

© 2024, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing