19.04.2023 10:17

Den Země na ZŠ Komenského

Den Země na ZŠ Komenského

Dne 18.4.2023 jsme si připomněli Den Země, který je spojen s akcí Čistá VysočinaŽáky vedeme k tomu, aby jim nebylo lhostejné životní prostředí, ve kterém všichni žijeme. Děti si vyzkoušely výuku v terénu - upevnily si znalosti z ekologie, biologie a angličtiny. 

Během her v přírodě prošly celkem osm stanovišť. Dozvěděly se informace o třídění a délce rozpadu odpadků v přírodě, psaly vzkaz planetě Zemi, vyráběly z přírodnin, vypracovávaly pracovní listy, konverzovaly s rodilou mluvčí a vyráběly plakáty v angličtině. Připravily si samy těsto na trdelníky a opekly si je na ohni. Také zkrášlily okolí školy osazením připravených vyvýšených záhonů. Výstupy z této ekologické akce použijeme i při vytvoření trojjazyčné brožury s francouzskou školou La Sabliere v květnu 2023. Do plnění úkolů v zámeckém parku byly zapojeny i děti z MŠ Husova. 

Celá akce se velmi vydařila i navzdory nepřízni počasí a těšíme se na příští rok, kdy bychom na tuto přínosnou akci rádi cíleně navázali i s budoucími prvňáčky.  

Kolektiv učitelů a dětí ZŠ Komenského 

 

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa a je koordinován organizací Earth Day. Připojují se k němu i stovky škol v ČR. U nás letos proběhl trochu dříve a byl pro život žáků a budoucí vzhled našeho města velkým přínosem.

Děkuji učitelům za nápady k výuce, náročnou přípravu a samotnou organizaci celého dne.  

Mgr. Hana Rousková 

Další foto

Tisknout


Kalendář akcí

Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 8 9 10 11 12
13 15 16 17 18 19
20 22 23 24 25 26
27 28 29 31    

« Duben 2024 Červen 2024 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                              

                     

© 2024, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing