12.06.2017 14:30

Dějepravné soutěžení Třebíč

Dějepravné soutěžení Třebíč

Je tomu již týden, co jsme se vypravili do minulosti více než vzdálené - do doby kamenné. Ale protože v našem věku vše rychle utíká, není divu, že celé dlouhé období zhruba 3 milionů let jsme stihli proběhnout během tří hodin - pravda, chvílemi jsme se i zadýchali, neboť místo doby ledové nás čekal pěkně horký den.

Na celkem 24 stanovištích, vtipně pojmenovaných jako Hue hej!, Miss paleolit, Kdo je tady primitiv?, Utržené sluchátko, Dobré trávy neotráví, Sběrači a sběračky, Drama v jeskyni a další., jsme plnili ty nejroztodivnější úkoly. Mezi ty jednodušší patřilo vymodelovat Věstonickou venuši, vybojovat prostor pro svůj kmen či namalovat kreslený příběh na vybraná slova, ale zkuste si třeba ulovit mamuta, uhodnout tajemnou postavu či vyrobit z pazourku nůž - to už chce větší dovednosti i znalosti. Ačkoli většina úkolů vyžadovala fyzickou odolnost a zručnost, občas bylo třeba doplnit i fakta, a to včetně dat.

Zástupci naší školy si vedli vcelku dobře a skončili v první polovině soutěžního pole, což při počtu 27 týmů z okresu Třebíč vůbec není špatný výkon. Co je ale důležitější: kromě toho, že se něco nového dozvěděli a ujasnili, hlavně si celé soutěžení dobře užili, stejně jako všichni ostatní soutěžící. Už teď se všichni těšíme, jaké téma si pro nás organizátoři vymyslí na příští rok.

http://muzeumtr.cz/clanek-dejepravne-soutezeni-2017-122.html


 

Další foto

Tisknout


Kalendář akcí

Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 8 9 10 11 12
13 15 16 17 18 19
20 22 23 24 25 26
27 28 29 31    

« Duben 2024 Červen 2024 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                              

                     

© 2024, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing