07.06.2016 21:37

Dějepravné soutěžení

Dějepravné soutěžení

Pondělní dopoledne jsme strávili na třebíčském zámku, kde se konal už 12. ročník dějepravného soutěžení, které nás letos zavedlo do 14. století, do doby slavných Lucemburků. Kdo - přeci naše družstvo z 8. třídy, které si říkalo Karlovky (rozuměj Karlovy manželky), ve složení Anna Růžičková, Zuzana Hrušková, Magdaléna Klímová, Kateřina Brožová a Klára Nováčková.

Přes svůj název to ale není jen o soutěžení - spíše o zažití historie na vlastní kůži - aspoň na to jedno dopoledne. Bylo pro nás připraveno 24 kontrol, které se dotýkaly různých oblastí středověkého života. Bili jsme se na turnaji, stavěli hrady, stříleli z luku, ochutnávali bylinky i plodiny, podrobili se útrpnému právu, tančili a dělali ještě spoustu dalších věcí. A to vše pod bedlivým dohledem kontrol na stanovištích - někdy laskavým jindy kritickým. Celé dopoledne nám přálo počasí - modrá obloha, slunce svítilo a kdyby nefoukal jemný větřík, asi bychom se v kostýmech upekli.

Úderem dvanácté soutěžení skončilo a v tu chvíli se spustil takový liják, že ani nebylo vidět ven. My se přesunuli do Kamenného sálu, kde jsme čekali na vyhodnocení. Dlouhou chvíli jsme si krátili sledováním videozáznamu natáčeného od rána během soutěžení. To bylo překvapení vidět sám sebe v akci! Ještě že nás tam bylo tolik, takže se to rychle střídalo. A déšť trval přesně do chvíle, než jsme skončili. To se opět obloha rozjasnila a my se mohli vydat na cestu k domovu. No není to divné?!

Letošní ročník máme už za sebou, a i když jsme nevyhráli, nevadí - užili jsme si to jak se patří a už teď se těšíme na další ročník. Kdo ví, jaké bude téma....

Další foto

 

Tisknout


Kalendář akcí

Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 8 9 10 11 12
13 15 16 17 18 19
20 22 23 24 25 26
27 28 29 31    

« Duben 2024 Červen 2024 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                              

                     

© 2024, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing