25.10.2023 09:43

Zahraniční exkurze do Vídně

Ve dnech 17. – 19. 10. 2023 navštívilo osm žáků z 8. a 9. ročníku naší školy hlavní město Rakouska.

Žáci si během pobytu prohlédli historické centrum Vídně, navštívili Přírodovědecké muzeum s exponáty z pravěku, sbírky minerálů, meteoritů a vycpanin. Zhlédli gotický chrám Stephansdom, viděli sochy Mozarta, Goetha, Marie Terezie, dále budovy Státní opery, Hofburg, Albertina a mnoho dalšího. Navštívili Schönbrunn a jeho zahrady, dále Dům iluzí, kde si užili spoustu zábavy. V Domě moře obdivovali rozmanité mořské živočichy – medúzy, kraby, želvy, ryby aj. Prošli se po nábřeží Dunaje.

Poslední den strávili se studenty Střední stavební školy Camillo Sitte Baumtechnikum, kteří jim ukázali školu a svoje studijní materiály.

Během pobytu plnili zadané úkoly, k památkám měli připravené krátké výklady v českém i cizím jazyce. Svou schopnost komunikovat v cizím jazyce si ověřovali při různých komunikačních situacích – např. při nákupech svačin a suvenýrů nebo při orientaci ve městě.

Všem žákům se exkurze líbila a už se těší na svoje nové kamarády, kteří nás v červnu navštíví v Náměšti. Celá akce se uskutečnila za finanční podpory firmy MANN-HUMMEL z Nové Vsi, které děkujeme.

Mgr. Jana Chládková, Mgr. Marta Tomková, žáci 8. a 9. ročníku

Další foto

« Březen 2024 Květen 2024 »