22.05.2017 21:52

Fair Trade

 Fair Trade

V pátek 12. 5. jsme si jako parlament připravili pro školu přednášku o Fair Trade (spravedlivý či férový obchod). Dělali jsme to v rámci světového dne Fair Trade. V zámeckém parku v Náměšti nad Oslavou se v sobotu konala i snídaně v trávě. Tento projekt se u nás na škole realizuje už delší dobu. Ovšem vždy ho dělali deváťáci, letos jsme to ale vzali do vlastních rukou my. Pár týdnu před konáním akce jsme dostali texty, které jsme se naučili. Poté jsme v naší školní zahradě připravili výstavu s mapami, atlasy, fairtradovými výrobky a s dalšími pomůckami. Dohromady jsme měli tři stanoviště. Poté si nás po třídách děti přišly poslechnout. Abychom si zkontrolovali, že nás návštěvníci poslouchali, připravili jsme malé úkoly, které nám při kontrole pomohly. Tento projekt se nám povedl a myslím, že nás bavil. Ovšem nemůžu mluvit za všechny. Je mi líto, že příští akce Fair Trade už se na naší škole nedočkám. 

Eliška Roušová 

 

Dne 12. května se v naší  škole konal den Fair Trade. Ještě předtím jsme dostali texty, z kterých jsme si měli vybrat pár vět a naučit se je. Každá třída z naší školy se zúčastnila. Paní učitelka Pemčáková nás rozdělila na tři stanoviště. K dispozici byly plakáty, atlasy a různá cvičení rozdělená podle určitých ročníků. První a druhá třída měla vymalovat fairtradový znak, třetí až pátá třída měla napsat pětilístek a šestá až devátá měla napsat myšlenkovou mapu na A4. Den se vydařil a přednáška byla pro nás určitě přínosná a velmi bohatá na různé informace.

Markéta Poláková

 

12. 5. se na naší školní zahradě uskutečnila přednáška školního parlamentu na téma Fair Trade. Postupně si přednášku vyslechly všechny třídy. Byli jsme rádi, že nám přálo počasí. Doufám, že se žáci, stejně jako parlament, dozvěděli něco nového. Všem se akce moc líbila a snad se Fair Trade na naší škole uskuteční i příští rok.

Karolína Bauerová

Tisknout


Kalendář akcí

Únor 2024
Po Út St Čt So Ne
      1
  • Pololetní prázdniny
2
3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Jarní prázdniny (12 - 18)
12
  • Jarní prázdniny (12 - 18)
13
  • Jarní prázdniny (12 - 18)
14
  • Jarní prázdniny (12 - 18)
15
  • Jarní prázdniny (12 - 18)
16
  • Jarní prázdniny (12 - 18)
17
  • Jarní prázdniny (12 - 18)
18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

« Leden 2024 Březen 2024 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                              

                     

© 2024, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing