27.08.2023 21:41

130. výročí školy

V pátek 23. června oslavila naše škola 130. výročí otevření naší školní budovy. Na oslavy jsme se připravovali celý školní rok. Vznikl krásný almanach plný vzpomínek i současných fotografií a přání škole. Děti daly škole jako dárek celoškolní projekt „Evropský veletrh“, na kterém rok pracovaly. Každá třída zpracovala zajímavým způsobem 1-2 evropské země a v tento den svoji práce před školou i uvnitř školy prezentovala. Vidět jste mohli evropské písničky, recepty a dobroty, zvyky, památky, obrazy, scénky atd. Prostě práci dětí. Celoškolní projekt jsme nafotili a natočili a během podzimu materiály zpracujeme do barevné publikace.

Nezapomněli jsme ani na bývalé zaměstnance. Ti se spolu s hosty a současnými zaměstnanci sešli na příjemném posezení a skleničkou vína připili škole na další roky a šikovné žáky. Bylo velmi milé vidět jejich usměvavé tváře a slyšet jejich vyprávění o škole z dob minulých.

Rodiče, děti a obyvatelé Náměště si mohli prohlédnout také školu, byla pro ně celé odpoledne otevřená. Oslavy jsme zakončili koncertem současných i bývalých žáků a také hostů na farní zahradě. Z celého dne jsme měli velkou radost a všichni jsme škole přáli, aby nám nadále dobře sloužila školní budova, aby učitelé i děti do školy i nadále moc rádi chodili a vzájemně si při vzdělávání naslouchali.

Pokud byste si ještě chtěli koupit školní almanach, můžete tak učinit na Městském kulturním středisku v Náměšti nad Oslavou.

Mgr. Hana Rousková, ředitelka školy

« Březen 2024 Květen 2024 »