Vánoční besídka

Stalo se již tradicí, že v předvánočním čase připravujeme besídku pro naše rodiče a blízké. Nejinak tomu bylo i letos. Změna byla pouze v tom, že tentokrát děti prezentovaly svoji vlastní práci.

Ve škole si každý postupně připravil krátké povídání o vánočních zvycích, tradicích a o věcech, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Paní učitelka zajistila pouze studijní materiály a provedla kontrolu gramatiky. Zbytek byla práce dětí. Přes prvopočáteční nejistotu a váhání se dětem práce povedla.

V hodinách HV s p.uč. Kafkovou nacvičily několik písní, v AJ pod vedením p.uč.Kučerové dokonce anglickou píseň s pantomimou. Potom už následovalo secvičení celého pásma, což se nám také povedlo.

V pátek 7.12. jsme tak mohli přivítat hosty – rodiče a naše blízké. Jako vždy se akce uskutečnila v prostorách přednáškového sálu v CETTu. Tam hosté shlédli pásmo povídání o Vánocích proložené písněmi. Došlo i na malou dramatizaci veršovaných pohádek. Nakonec jsme si všichni i s rodiči společně zazpívali.
Po drobném občerstvení jsme se po dvou příjemně ztrávených hodinách rozešli do svých domovů všichni spokojeni – rodiče překvapeni tím, co všechno dokážeme (nejčastěji položená otázka: P.uč., opravdu to vymýšlely děti samy?) a my proto, že jsme toho moc nespletli.

Slavnostní atmosféra byla naladěna, Vánoce můžou začít.

Říjen 2020
  • Plavecká výuka 2. a 3. tříd
  • Ředitelské volno - vzdělávání ped. sboru
  • Státní svátek - Den vzniku samostatného Československa
  • Podzimní prázdniny (26 - 30)

« Září 2020 Listopad 2020 »

Krizové opatření vlády

13. 10. 2020
Docházka dětí zdravotníků a dalších profesí. Školou, která byla určena, aby se o tyto děti v období uzavření ostatních škol postarala, je ZŠ Husova. Informace najdete zde.