Učíme se zachraňovat lidské životy

I děti mohou zachránit lidský život. Mohou poradit i dospělým, jak na to.

Návštěva ze střediska zdravotní péče byly zajímavá. Ověřili jsme si  znalosti, které jsme si zapamatovali během preventivních školních programů o nebezpečí. Novinkou pro nás byla zkušennost se záchranou života a poskytnutí první pomoci. Naučili jsme se,jak přivolat rychlou záchrannou službu. Zjistili  jsme, že je velmi důležité uvést přesně popis situace a nepřestávat komunikovat s dispečerkou ZS.

Vyzkoušeli jsme si záchranu umělým dýcháním a masáž srdce. Co je při záchraně nejdůležitější?

Nebát se a jednat s ,, chladnou hlavou ".

záchranář

umělé dýchání