Učíme se s pohádkami

První březnový den jsme měli v naší třídě projektový den. Motivem byly české animované večerníčky.

Cílem projektového vyučování bylo poznání pohádkových postaviček z večerníčků. Seznámili jsme se s novým způsobem výuky - skupinové vyučování. Práce ve skupinkách znamená spolupracovat se spolužáky, naučit se respektovat názor druhého, podřídit své zájmy, zájmům skupiny. dokázat se vhodně prosadit, komunikovat.

K úspěšnému zvládnutí přispěli i rodiče, kteří dětem nachystali pěkné kostýmy. Jak to všem slušelo, můžete vidět na foto z celého dopoledne.

Co jsme všechno zvládli? Nejdříve se všechny postavičky krátce představily. Vyrobili jsme si čepice Večerníčka. Pohádkové postavičky prošly testem, jak znají české pohádky. Čtení s porozuměním jsme hledali schovanou pohádkovou postavu a vyhledávali věty, které patří k pohádce. Čekala nás pohádková matematika.

Všechny postavičky učení zvládly, naučily se nové dovednosti a všem se vyučování líbilo, ani si neuvědomovaly, že se učíme. To nám ten den rychle uběhl!

skupinová práce

společně s Večerníčkem

tn_obrazek_15696.jpg

Krteček - Monika

víla Amálka - Ema

Pat , Křemílek, Kubula a Večerníček

Březen 2021

« Únor 2021 Duben 2021 »

Krizové opatření vlády

27. 02. 2021
V souladu s usnesením vlády o přijetí krizového opatření k zajištění nezbytné péče o děti ve věku od 3 do 10 let a ve spolupráci s městy ORP byly určeny školy a školská zařízení, která budou péči zajišťovat.