Spaní ve škole

1. prosince prvňáčci přespali ve škole. Třída se proměnila v čertí školu. Hráli jsme čertí hry, četli si pohádky a prohlíželi knížky a pohádky o čertech. Vyprávěli si o čertech u malého pekelného ohníčku.

Každý si vyrobil malého čertíka z březového proutí.

Připravovali jsme si večeři, každý svůj kousek toustu. Dostali jsme všichni velký hlad a tousty moc chutnaly. Jedlíci čertíci si chtěli i přidávat.

Po večeři jsme si hráli hry v tělocvičně. Čekala nás čertovská pohádka a taky odvážná světýlková cesta ztemnělými chodbami školy k čertí babičce. Tam stačilo podepsat čertovský úpis.

Potom už každý hledal svůj pelíšek a misto ve třídě, kde přečká noc. Během chvilky byli všichni u svých plyšáků ve spacáku. Na dobrou noc ještě pohádku Čert a Káča.

Ráno nás čekalo vyučování. Projek Čerti všechny bavil. Četli jsme věty o čertech a psali vyprávění o čertovi.

Celá třída dokázala, že se umí o sebe postarat, hlídat si věci, sbalit spacák, uklidit po sobě. Nikoho jsme nemuseli zvlášť  napomínat a všichni se chovali v čertí škole vzorně.

posloucháme pohádku

prohlížíme knížky

čteme o čertech

píšeme o čertovi