Sebehodnocení

Má – li se žák (nebo i dospělý člověk) něco naučit, někam se posunout, musí nejprve sám sobě přiznat, jak na tom je se znalostmi, dovednostmi v porovnání se svým cílem. Tomu se říká sebehodnocení. Žáci je provádí nejen po měsíčních celcích v žákovských knížkách, ale každou hodinu ve výuce. Co už umím? Co ještě ne? Na čem si látku procvičím? Existuje na našich webových stránkách něco zajímavého na procvičení látky? To jsou otázky, ke kterým žáky vedeme. Budujeme tak jejich odpovědnost. Kritéria pro hodnocení každého předmětu jsou na naší škole daná předem a budou zveřejněná. Pokud je znám, zhodnotím sám sebe, stanovím si další postup, tak je to mnohem cennější, než pouhé „sbírání známek“. Klasické známky jsou u nás tedy doplněny sebehodnocením žáka a hodnocením učitele.

Srpen 2018

« Červenec 2018 Září 2018 »

Mistrovství České republiky školních týmů v šachu 2018

30. 07. 2018

Mistrovství České republiky školních týmů v šachu 2018

Ve dnech 18. - 20. června se uskutečnilo Mistrovství České republiky školních týmů v šachu, kam se probojovalo družstvo mladších žáků ze Základní školy Komenského.