PŘIPRAVUJEME POKRMY
V hodninách Čajsu třídíme ovoce a zeleninu podle druhů a zjišťujeme, jak se pěstuje. V kuchyni zase ochutnáváme a připravujeme ovocné saláty, teplá jídla i moučníky.
Na podzim jsme se pustili do přípravy bramboráků, mrkovového salátu, pomazánky z červené řepy,, Barbie pomazánka,, jablkového závinu a dýňových muffinů. Loupali jsme, krájeli, strouhali, míchali, zamotávali, solili a pepřili. Zapojil se každý. Důležité bylo nic nepoplést, pracovat podle receptu. Neříznout se, ani nestrouhnout. Náročnou činností bylo usmažit správně bramborák a nespálit se o horkou pánev, otočit jej a usmažit dozlatova.
V kuchyni jsme museli také po sobě uklidit, umýt nádobí, utřít je. Věřili byste, že někteří spolužáci ještě nikdy v životě neumývali nebo neutírali nádobí??!! Naučili se to všichni.
Připravili jsem si z dobrůtek ,, raut,,. Všechna jídla ochutnali. Mňam !!! Nic nezbylo. I ty Barbie kanpky se všechny snědly.
Doplňující obsah
Kalendář akcí
Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 |
|
4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 |
|
11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 |
Novinky
Nabídka volného pracovního místa
Co děláme jinak než ostatní
Nejhledanější a nejzajímavější
Vzdělávejte se
Dále Vás může zajímat
- RODM -vše o olympiádě
- Absolventi
- Školní časopis
- GDPR
- Nabídka kroužků na naší škole
- Organizace šk.r. 2024/25, zvonění
© 2025, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena
Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek
Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing