Preventivní program Mozek

Týden prevence

Každým rokem probíhá v naší škole týden prevence, který je zaměřený na prevenci sociálně patologických jevů. Úkolem tohoto programu je vychovávat děti a mládež ke zdravému životnímu stylu, k rozvoji osobnosti a osvojení pozitivního sociálního chování ve škole, ale i v rodinách a celé společnosti. Získané dovednosti by měly vést ke snižování projevů rizikového chování u dětí všech věkových kategorií.

Používám mozek

Ve čtvrtek 2. 3. 2017 čekal na naše žáky zajímavý výchovně vzdělávací program „Používám mozek“. Během tohoto programu byli žáci zábavnou formou seznámeni s různými zajímavostmi týkající se činnosti lidského mozku a jak nejlépe využít všech jeho kapacit.

Lektorem pořadu byl pan Vladislav Zezula, který celý program prokládal soutěžemi s odměnami a měl připraveny velice zvláštní rekvizity. Rekvizity sloužily k vysvětlení, jak pracují naše smysly. Zároveň demonstrovaly pohyb a průběh impulzů a princip toho, jak si člověk pamatuje.

Myslím si, že jsme společně příjemně strávili téměř dvě vyučovací hodiny a že si teď budeme svých smyslů více vážit.

Mozek

Říjen 2020
  • Ředitelské volno - vzdělávání ped. sboru
  • Přednáška pro rodiče - K. Opravil a M. Tvrdoň
  • Přednáška pro rodiče - L. Bínová
  • Státní svátek - Den vzniku samostatného Československa
  • Podzimní prázdniny (28 - 30)

« Září 2020 Listopad 2020 »

I naše děti potřebují hranice - má, či nemá smysl stanovovat hranice

28. 09. 2020
 Další zajímavá přednáška pro rodiče se uskuteční 14.10. Lektoruje Mgr. Lenka Bínová.