08.03.2023 22:37

Zoologická exkurze do Studence

Ve středu 1. března se zúčastnili žáci sedmých ročníků zajímavé zoologické exkurze v Ústavu biologie obratlovců ve Studenci. Krátce po osmé hodině začala v konferenčním sále zajímavá přednáška o evoluci, genetice, adaptaci organismů a změnách v přírodě. Paní Fornůsková nás poutavou formou seznámila se základními zákonitostmi, kterým se ústav věnuje.

Poté se žáci rozdělili do čtyř skupin a následovala praktická část programu. Dvě skupinky se podívaly do vnitřního chovu ptáků a dále pak v blízkosti rybníka sledovaly, jak probíhá jejich odchyt. Zbývající dvě skupiny se prostřídaly v chovech myší a čolků. Pak následovala přestávka na svačinu a střídání skupinek. Za závěr pak žáci společně lušitli rébus, který měl základ v celém proběhlém obsahu dne. Nejrychlejší skupinka, která odevzdala správné odpovědi, obdržela cenu. Žáci i pedagogický doprovod byli z exkurze nadšeni.

Děkujeme zaměstnancům Ústavu biologie obratlovců za přichystání zajímavé exkruze a za možnost nahlédnout pod pokličku vědecké práce.

 

Tisknout


Kalendář akcí

Březen 2023
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 16 17 18 19
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

« Únor 2023 Duben 2023 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                          

                     

© 2023, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing