01.04.2021 21:28

Zápis dětí do 1.ročníku

Vážení rodiče,

je-li vašemu dítěti 6 let, nebo dosáhne-li 6 let do konce srpna 2021, je Vaší zákonnou povinností požádat o jeho přijetí v některé základní škole. Školu si rodič může podle zákona vybrat. Pokud jste si vybrali naši školu a zašlete v období 1.4. – 9. 4. 2021 online žádost o přijetí, těší nás to a děkujeme za důvěru. Současně Vás ale musím upozornit na to, že jako škola máme omezenou kapacitu tříd, a tak můžeme letos otevřít opět jenom jednu první třídu (29 dětí). Postupovat budeme při přijímání dětí dle těchto předem daných kritérií:

  1. Děti s trvalým pobytem v našem školském obvodu v Náměšti nad Oslavou a v místních částech Jedov, Otradice, které u nás mají sourozence
  2. Děti s trvalým pobytem v našem školském obvodu v Náměšti nad Oslavou a v místních částech Jedov, Otradice
  3. Děti, které jsou z Náměště nad Oslavou a Zňátek, a již mají v naší škole starší sourozence
  4. Děti, které nejsou z našeho obvodu, ale již mají v naší škole starší sourozence
  5. Ostatní děti z Náměště nad Oslavou 
  6. Děti s trvalým pobytem v obci, kde není základní škola
  7. Ostatní děti s trvalým pobytem na území ČR

 V případě, že nemůže škola přijmout všechny děti v rámci jednotlivých kritérií, rozhodne škola losováním za přítomnosti zřizovatele.   náš obvod 

Milí rodiče, věříme, že doba nutných opatření co nejrychleji pomine. Rádi bychom všechny přijaté děti a rodiče pozvali v květnu či červnu na malou slavnost, která nahradí setkání u zápisu, tak jak vždy bývalo. Také o miniškoličky nechceme děti připravit a věříme, že ještě v květnu či červnu budou. Důležité je ale zdraví a nyní dostává přednost! Hýčkejte svoje rodiny a buďte zdraví!

Mgr. Hana Rousková, ředitelka školy
Mgr. Anna Kijonková, zástupkyně ředitele školy       727 927 833

Jak dítě přihlásíte ke školní docházce v roce 2021/22? 
Jak zjistíte, že je dítě do školy přijato?
Jak požádáte o odklad školní docházky?
Jak poznáte, že žádosti o odklad bylo vyhověno?
Jak poznáte, že dítě je zralé?
Školní zralost - video
Mapa obvodů


Jak dítě přihlásíte ke školní docházce v roce 2021/22? 

Vážení rodiče, vyplňte žádost o přijetí ZDE  (aktivní od 1.4.2021). V tuto chvíli již budete ve škole zaregistrovaní. Na e-mail, který uvedete, Vám přijde zpět vaše žádost i s přiděleným číslem, pod kterým budeme později zveřejňovat,  zda jste přijatí. Pokud se Vám na e-mail zaslaná žádost správně nezobrazuje, volejte 727 927 833. Vyřešíme to.

Potřebujeme ale ještě váš podpis na papírové podobě žádosti a kopii rodného listu. Postupujte dál dle jedné z možností:

1. Tuto žádost vytiskněte, podepište, přidejte kopii rodného listu a vhoďte do 5 dnů do poštovní schránky u školy (u nové tělocvičny)

2. Tuto žádost vytiskněte, podepište, přidejte kopii rodného listu a poštou zašlete do 5  dnů na adresu

                              ZŠ Náměšť nad Oslavou, Komenského 53                                                     
                              Komenského nám. 53                            
               675 71    Náměšť nad Osl.    

 3.Tuto žádost vytiskněte, podepište, přidejte kopii rodného listu a osobně ji v úředních hodinách po a stř 8.00 – 10.00 do 5 dnů předejte ve škole

4. Žádost zašlete i s kopií rodného listu do datové schránky školy  

5. Žádost zašlete i s kopií rodného listu e-mailem s elektronickým podpisem

Ve výjimečných případech, pokud nemůžete dítě přihlásit elektronicky výše uvedeným způsobem, přihlásíte dítě přímo ve škole vyplněním papírové žádosti dne 8. 4. 2021 v době od 16.00 – 18.00. S sebou vezměte občanský průkaz a rodný list dítěte. S žádostí Vám poradíme. Chceme se ale vyhnout vyšší koncentraci a pohybu osob v prostorách školy, proto využívejte spíše některou z možností 1.- 5.

Uvažují- li rodiče o  individuálním (domácím) vzdělávání, vyplní  žádost a současně oznámí tuto skutečnost jakýmkoliv způsobem co nejdříve ředitelce školy.

 Jak zjistíte, že je dítě do školy přijato?

Vašemu dítěti bylo přiděleno číslo přihlášky. Uschovejte si je.  Nejpozději do konce dubna škola zveřejní přijetí dětí tímto způsobem:

1) na webových stránkách školy www.zskonam.cz bude na úvodní straně v novinkách seznam přijatých dětí (pouze čísla, jména ne)

 2) stejný seznam bude ve stejné době viset na viditelném místě na budově školy

O přijetí či nepřijetí vašeho dítěte bude v souladu s § 67 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb., správního řádu vyhotoveno písemné rozhodnutí, které bude součástí spisu vašeho dítěte ve škole. Pokud nebude některé z dětí přijato, doručíme Vám rozhodnutí nejpozději do konce dubna doporučeným dopisem.

 

Jak požádáte o odklad školní docházky?

Vážení rodiče, vyplňte žádost o odklad školní docházky ZDE (aktivní od 1.4.2021). V tuto chvíli již bude žádost zaregistrovaná. Na e-mail, který uvedete, Vám přijde zpět vaše žádost. Pokud se Vám na e-mail zaslaná žádost správně nezobrazuje, volejte 727 927 833. Vyřešíme to.

Potřebujeme ještě
1) váš podpis na papírové podobě žádosti,
2) doporučení z PPP nebo SPC,
3) doporučení od dětského lékaře nebo klinického psychologa.
Postupujte dál dle jedné z možností:

1. Tuto žádost vytiskněte, podepište, přidejte obě doporučení*  a vhoďte do 5 dnů do poštovní schránky u školy (u nové tělocvičny).

2. Tuto žádost vytiskněte, podepište, přidejte obě doporučení*  a zašlete do 5 dnů poštou na adresu:

                              ZŠ Náměšť nad Oslavou, Komenského 53  
                              Komenského nám. 53                                                                                                                              675 71   Náměšť nad Osl.                                                    

3. Tuto žádost vytiskněte, podepište, přidejte obě doporučení*  a osobně ji v úředních hodinách po a stř 8.00 – 10.00 do 5 dnů předejte ve škole

4. Tuto žádost vytiskněte, podepište, přidejte obě doporučení*  a doručte ji do 5 dnů do datové schránky školy   

5. Tuto žádost vytiskněte, podepište, přidejte obě doporučení* a pošlete do 5 dnů e-mailem s elektronickým podpisem

*Pokud zatím nemáte některé toto doporučení (čekáte např. na vyšetření z PPP), doručte zatím pouze podepsanou žádost. Bez těchto doporučení však škola nemůže o odkladu rozhodnout. Rozhodnutí bude vydáno teprve po doručení těchto doporučení.

Ve výjimečných případech, pokud nemůžete požádat o odklad elektronicky výše uvedeným způsobem, můžete o odklad požádat přímo ve škole vyplněním papírové žádosti dne 8. 4. 2021 v době od 16.00 – 18.00. S sebou vezměte pokud možno obě doporučení. S žádostí Vám poradíme. Chceme se ale vyhnout vyšší koncentraci a pohybu osob v prostorách školy, proto využívejte spíše některou z možností 1.- 5.

Jak poznáte, že žádosti o odklad bylo vyhověno?

Pokud jste vyplnili žádost o odklad, odeslali ji elektronicky, vytiskli a podepsali ji a doručili ji spolu s 2 odbornými doporučeními do školy (viz Jak požádat o odklad školní docházky), očekávejte do 30 dnů doporučený dopis s rozhodnutím o odkladu školní docházky.

Pokud jste škole doručili pouze žádost, ale nikoliv obě doporučení, škola nemůže rozhodnout o odkladu a vydá pouze Usnesení o přerušení správního řízení až do doby, kdy obě doporučení doručíte. Následně rozhodneme a do 30 dnů Vás vyrozumíme doporučeným dopisem.

Jak poznáte, že dítě je zralé?

Vážení rodiče, dítě vstupující do prvního ročníku základní školy by mělo být pro školu zralé a připravené, aby bez velkých potíží a trápení zvládlo její nároky a zátěž. Posouzení školní zralosti může být někdy obtížné, v takových případech je vhodnější ponechat rozhodnutí na pedagogicko – psychologické poradně. Pro vaše děti bude vstup do první třídy úspěšný a snadnější, pokud budete vědět, jak má být připraveno. Věnujte proto, prosím, pozornost dalšímu textu.

ŠKOLNÍ ZRALOST 

Co bychom mohli - měli procvičovat s dětmi před nástupem do ZŠ.

Mapa obvodů

Tisknout


Kalendář akcí

Březen 2023
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 16 17 18 19
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

« Únor 2023 Duben 2023 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                          

                     

© 2023, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing