01.03.2020 12:09

Tvoje tvář má známý hlas

Tvoje tvář má známý hlas

Na naší škole se v pátek 28.2. uskutečnila pěvecká soutěž s názvem „Tvoje tvář má známý hlas“. Žáci si vybrali libovolnou populární píseň, kterou se pak snažili co nejlépe interpretovat. Letos jsme měli možnost vyslechnout celkem 9 soutěžních písní, které zpívali jednotlivci, ale také skupinky. Mnozí soutěžící nepodcenili i oblečení či choreografii. Zazněly písně rozmanité - od českých písní z pohádek a  muzikálů, až po světové hity zpívané v angličtině. Troufám si říct, že každé vystoupení mělo „něco do sebe“ a přítomní diváci potleskem ocenili každého, kdo v sobě našel odvahu a popral se s vlastní trémou.

Hodnocení letošního ročníku bylo na přítomných divácích. Pomocí žetonů předali svůj hlas tomu interpretovi, který je nejvíce zaujal. Letošní prvenství u diváků získal Milan Bednář ze 7.B, který si pro svoje vystoupení vybral píseň Shallow od Lady Gaga a Bradlyho Coopera. Kdo píseň zná, ví, že jde o velmi úspěšný duet z filmu „Zrodila se hvězda“. Milan zvládl píseň zazpívat sám a publikum si píseň v závěru vyžádalo ještě jednou. Ovšem i ostatní soutěžící se neztratili. Přesto, že sem tam nějaká notička „spadla pod stůl“, opadla ze všech soutěžících nakonec  tréma a snad si všichni svoje vystoupení užili.

Máme radost, že se na naší škole najdou děti, které se nestydí vzít mikrofon do ruky a předstoupit před ostatní. Všichni  soutěžící si odnesli památeční diplom a nějakou tu drobnost. Pěvecké soutěže mají na naší škole už několikaletou tradici a rádi v ní budeme pokračovat. V březnu nás čeká další soutěž „Komenského zpěváček“, která je určena pro žáky 1. stupně. Soutěž se nese v duchu české lidové a umělé písně. Už teď se těšíme, s čím naši žáci vystoupí.

Veronika Kafková a Dita Holubíková 

Další foto

Tisknout


Kalendář akcí

Duben 2021
Po Út St Čt So Ne
     
 • Velikonoční prázdniny
 • Zápis do 1. ročníku ZŠ - on-line (01 - 09)
1
 • Velký pátek
 • Zápis do 1. ročníku ZŠ - on-line (01 - 09)
2
 • Zápis do 1. ročníku ZŠ - on-line (01 - 09)
3
 • Zápis do 1. ročníku ZŠ - on-line (01 - 09)
4
 • Zápis do 1. ročníku ZŠ - on-line (01 - 09)
5
 • Zápis do 1. ročníku ZŠ - on-line (01 - 09)
6
 • Zápis do 1. ročníku ZŠ - on-line (01 - 09)
7
 • Zápis do 1. ročníku ZŠ - on-line (01 - 09)
8
 • Zápis do 1. ročníku ZŠ - on-line (01 - 09)
9
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

« Březen 2021 Květen 2021 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                          

                     

© 2021, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing