14.09.2016 16:46

Školní rok jsme zahájili před školou

Školní rok jsme zahájili před školou

Je už tradicí, že školní rok zahajují všichni žáci i učitelé před školou. Každý rok se k nám přidávají i rodiče prvňáčků a i někteří další rodiče. Svítilo nám sluníčko, ale chladné ráno dávalo najevo, že podzim je tu.

Po krátkém úvodním zahájení vešli do školy nejprve prvňáčci a teprve pak ostatní ročníky. Přeji všem žákům, učitelům i rodičům, aby vcházeli do školy tak bezstarostně jako tento den i po celý školní rok!

Dovolte mi k příležitosti začátku školního roku připomenout krásný citát Dr. Michala Koláře, předního českého psychologa:
„Svoboda potřebuje čisté a blahodárné zvyky, zdravé rodiny, obecnou slušnost a nebojácnou úctu jednoho člověka k druhému. Svoboda potřebuje celý děšťový prales drobných skutků, ctností, složité vazby vzájemné oddanosti, planoucí lásku, neumírající věrnost. Svoboda potřebuje zvláštní instituce a ty zase potřebují lidi specifických návyků srdce.“

Přeji nám všem, aby ZŠ Komenského byla tou zvláštní institucí, plnou lidí se specifickými návyky srdce, aby rodiny našich žáků byly plné blahodárných zvyků, obecné slušnosti atd. Jen tak vychováme z našich dětí svobodné a zároveň zodpovědné jedince, kteří si váží i vzdělání…..

Mgr. Hana Rousková, ředitelka školy

Další foto
 

Tisknout


Kalendář akcí

Listopad 2022
Po Út St Čt So Ne
  1
  • Plavecký kurz 2. a 3. tříd
2
3 4 5 6
7 8
  • Plavecký kurz 2. a 3. tříd
9
10 11 12 13
14 15
  • Plavecký kurz 2. a 3. tříd
16
  • Státní svátek - Den boje za svobodu a demokracii
17
19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

« Říjen 2022 Prosinec 2022 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                          

                     

© 2022, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing