22.04.2020 12:00

Informace k nástupu dětí do školy

Informace k nástupu dětí do školy

 

Informace k nástupu dětí do školy

Vážení rodiče,

přestože nemáme ve školách ještě všechny potřebné informace, chci touto formou odpovědět na Vaše četné dotazy především k nástupu dětí prvního stupně 25.5.2020 do školy.

Ráda bych shrnula, co k dnešnímu dni, tedy 22.4.2020, o nástupu dětí z prvního stupně víme:

Část dětí do školy nebude moci přijít ze zdravotních důvodů nebo ze zdravotních důvodů členů rodiny. Čekáme na informace z MŠMT, o jaké zdravotní důvody se bude jednat. Část rodičů chce o děti dál doma pečovat a nebude do školy děti dávat. Školní docházka nebude do prázdnin povinná a prioritní zůstane na doporučení ministra distanční (dálková výuka). Znamená to tedy, že děti, které budou doma, rozhodně nebudou o nic ochuzeny, paní učitelky se jim budou věnovat tak, jak to dělají nyní.

Někteří rodiče naopak potřebují dítě do školy např. z pracovních důvodů dát. MŠMT pro tyto rodiny tedy otvírá školy a  nabízí jim určité odlehčení. Jde tedy podle slov ministra spíše o sociální službu. V některých rodinách se domácí výuka příliš nedaří. I pro tyto děti je především znovuotevření škol důležité.

Pan ministr a především epidemiologové neočekávají, že většina dětí půjde do školy. Ani my to neočekáváme. Nebyl by to dobrý nápad. Dodržovat zásady hygieny zvláště u malých dětí nebude jednoduché. V provozu asi nebude jídelna, tělocvična, školní hřiště je také s otazníkem. Ani šatny nemají děti využívat.

Ve školách nevzniknou klasické třídy, ale školní skupiny do 15 dětí. Učit a dohlížet na školní skupiny budou spíše asistenti, vychovatelé. Děti pod jejich vedením budou plnit stejné úkoly, jako děti doma. Úkoly pro obě skupiny dětí bude na dálku připravovat paní učitelka, a ta bude úkoly dětem také opravovat a psát jim zpětnou vazbu. Paní učitelky začnou doma pomalu připravovat dětem i vysvědčení, které bude letos jiné. Slovně napíše paní učitelka za každý předmět dítěti, co se mu při domácí výuce dařilo, jak pečlivě plnilo úkoly, co mohlo být lepší atd. Pro paní učitelky to nebude vůbec jednoduché, každému dítěti takové vysvědčení „na míru“ vytvořit, ale jako škola v tom vidíme velký smysl a chceme si s tím dát práci.

Rodiče mají ještě hodně času na rozhodnutí o nástupu dítěte do školy. V květnu rozešleme dětem přihlášky i čestné prohlášení o zdraví žáka a rodiny. Podle počtu přihlášených dětí a také podle počtu asistentů a vychovatelů bude v květnu stanovena provozní doba školní skupiny. Dopolední provoz určitě zajistíme, odpolední podle našich možností.

Doporučuji Vám se také podívat na rozhovor s ministrem školství Plagou, kde pěkně vysvětluje to, co jsem já shrnula.

https://video.aktualne.cz/dvtv/do-skoly-se-pujde-i-bez-jidelen-na-severu-nemaji-deti-teple/r~9e82d74683fb11ea9c800cc47ab5f122/

Přeji Vám i dětem pěkné dny, hodně trpělivosti a zdraví

                                                                                  Mgr. Hana Rousková

 

Tisknout


Kalendář akcí

Červenec 2021
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

« Červen 2021 Srpen 2021 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                          

                     

© 2021, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing