27.02.2022 18:57

eTwinning

Ve školním roce 2021/22 se Základní škola Komenského zapojila do spolupráce se státy Evropské unie v rámci platformy eTwinning. eTwinning umožňuje najít si partnerskou školu v zahraničí (zejména v EU) a komunikovat s učiteli a žáky z jiných zemí on-line.

Mezi celoroční projekty, jejichž cílem je rozšíření znalostí o dalších zemích, odlišných kulturách a zejména motivace ke studiu cizích jazyků, patří:

1)    spolupráce se školou Collège La Sablière v městě Quimper v západní části Bretaně ve Francii.

V rámci tohoto projektu žáci 7. a 8. tříd psali dopisy svým francouzským vrstevníkům, natáčeli videa o škole v angličtině a účastnili se sdílené on-line hodiny (7. tř.). V r. 2022 mají připraveny další aktivity - mimo jiné sdílené on-line hodiny, natáčení videa o regionálních specialitách, ochrana životního prostření, posílání e-mailů, atd.

2)    spolupráce se školou Szkoła Podstawowa ve městě Radzionków v Polsku.

Žáci 7. tříd si dopisují anglicky s polskými studenty.

3)    spolupráce se školou školou IESO Montaña Palentina ve městě Cervera de Pisuerga ve Španělsku.

Žáci 9. tříd píší dopisy/e-maily v angličtině. Před Vánocemi se uskutečnila i první sdílená hodina se španělskými studenty. Studenti natáčeli video o škole a v r. 2022 je v plánu natáčení dalších videí – např. o Náměšti nad Oslavou.

Mezi krátkodobé projekty patří:

1)    ručně vyráběná vánoční přání:

·       žáci z 2. třídy vyrobili přáníčka pro děti ve městě Clermont-Ferrand ve Francii,

·       žáci z 3.až 6. tříd vyrobili přání pro děti na ostrově Korfu v Řecku

·       žáci ze 7. třídy připravili přáníčka pro děti z městečka Katerini v Řecku

Přání děti napsaly v anglickém a v českém jazyce. Žáci ze 7. a 9. tříd vyhotovili plakáty v angličtině o Náměšti nad Oslavou a o vánočních zvycích v České republice.

V předvánočním čase se naopak naše děti těšily na pozdravy z těchto zemí.

2)    zapojení do finského projektu „Naše škola“.

Natočením videa v angličtině o naší škole žáci 9. tříd měli možnost shlédnout videa dalších partnerských škol – např. Finskem, Slovenskem, Tureckem, Řeckem, Polskem.

MIMOEVROPSKÁ ZAHRANIČNÍ SPOLUPRÁCE

Kromě eTwinningu se podařilo naší škole navázat spolupráci se základní školou se specializací na cizí jazyky École Plein Soleil ve městě Sherbrooke ve frankofonním Quebeku v Kanadě

Žáci ze 7. a 9. tříd si touto spoluprací procvičí komunikační a prezentační dovednosti v anglickém jazyce (dopisují si, píší komentáře na zadaná témata). Sdílené hodiny zatím nejsou plánovány vzhledem k časovému posunu.

« Březen 2024 Květen 2024 »