Mikulášská nadílka

4. prosince jsme se my žáci deváté třídy přestrojili za Mikuláše, čerty a anděly. Celkem nás bylo osm čertů, čtyři andělé a samozřejmě Mikuláš se svojí berlou. V kostýmech nám to moc slušelo a někteří jsme byli k nepoznání- nepoznali nás ani učitelé. Když jsme byli připravení, vyrazili jsme do tříd. Čerti svými načerněnými tvářemi, řinčením řetězů a hudrováním vyděsili téměř všechny děti, a hlavně ty zlobivé. Andělé rozdávali bonbony a perníčky, které jsme pekly my holky a sladkosti, které žákům připravily třídní učitelky. Čerti zase chodili mezi lavicemi a začerňovali malým dětem obličeje a  zjišťovali, jestli byli hodní jak doma na rodiče, tak i ve škole. Děti samozřejmě odpovídaly, že ano. Ty, které zlobili, ale z jejich zlobení a  věčných neplech usvědčila Mikulášova Kniha hříchů, ve které bylo zaznamenáno, kteří žáci zlobili a jaké lumpárny natropili. Před odnesením do pekla mohla hříšníky zachránit nějaká básnička nebo písnička. Každá třída tedy buď zarecitovala nějakou pěknou básničku, nebo zazpívala nějakou hezkou písničku o čertech. Jedna třída dokonce kromě básničky také tančila. To se čertům tak líbilo, že nikoho do pekla neodnesli. Když jsme navštívili všechny třídy prvního stupně, vrátili jsme se zpět do pekla- vlastně do třídy, sundali si kostýmy a  pokračovali ve vyučování. Mikulášská nadílka nás velmi bavila. Velice nás bavilo chodit po škole v kostýmech, strašit a obdarovávat malé děti. Kdyby to bylo možné, klidně bychom si akci zopakovali.

Aneta Kryštofová

tn_obrazek_12457.jpg

tn_obrazek_12456.jpg

tn_obrazek_12455.jpg

tn_obrazek_12454.jpg

tn_obrazek_12453.jpg

tn_obrazek_12452.jpg

Červenec 2018

« Červen 2018 Srpen 2018 »

Úřední hodiny o prázdninách 2018

09. 07. 2018
Úřední hodiny o prázdninách budou vždy ve středu dle rozpisu.