Mikulášská nadílka

4. prosince jsme se my žáci deváté třídy přestrojili za Mikuláše, čerty a anděly. Celkem nás bylo osm čertů, čtyři andělé a samozřejmě Mikuláš se svojí berlou. V kostýmech nám to moc slušelo a někteří jsme byli k nepoznání- nepoznali nás ani učitelé. Když jsme byli připravení, vyrazili jsme do tříd. Čerti svými načerněnými tvářemi, řinčením řetězů a hudrováním vyděsili téměř všechny děti, a hlavně ty zlobivé. Andělé rozdávali bonbony a perníčky, které jsme pekly my holky a sladkosti, které žákům připravily třídní učitelky. Čerti zase chodili mezi lavicemi a začerňovali malým dětem obličeje a  zjišťovali, jestli byli hodní jak doma na rodiče, tak i ve škole. Děti samozřejmě odpovídaly, že ano. Ty, které zlobili, ale z jejich zlobení a  věčných neplech usvědčila Mikulášova Kniha hříchů, ve které bylo zaznamenáno, kteří žáci zlobili a jaké lumpárny natropili. Před odnesením do pekla mohla hříšníky zachránit nějaká básnička nebo písnička. Každá třída tedy buď zarecitovala nějakou pěknou básničku, nebo zazpívala nějakou hezkou písničku o čertech. Jedna třída dokonce kromě básničky také tančila. To se čertům tak líbilo, že nikoho do pekla neodnesli. Když jsme navštívili všechny třídy prvního stupně, vrátili jsme se zpět do pekla- vlastně do třídy, sundali si kostýmy a  pokračovali ve vyučování. Mikulášská nadílka nás velmi bavila. Velice nás bavilo chodit po škole v kostýmech, strašit a obdarovávat malé děti. Kdyby to bylo možné, klidně bychom si akci zopakovali.

Aneta Kryštofová

tn_obrazek_12457.jpg

tn_obrazek_12456.jpg

tn_obrazek_12455.jpg

tn_obrazek_12454.jpg

tn_obrazek_12453.jpg

tn_obrazek_12452.jpg

Listopad 2019
  • Čtvrtletní pedagogická rada
  • Dílna LEGO TECHNIK - 4.tř.
  • Konzultace ve třech (07 - 08)
  • Konzultace ve třech (07 - 08)
  • Konzultace ve třech (11 - 13)
  • Exkurze ČOV Náměšť - 8. roč.
  • Návštěva ÚP Třebíč - 9.tř.
  • Exkurze elektrárna Dukovany, Dalešice - 8.A,,9.tř.
  • Rozsvěcení vánočního stromu, jarmark

« Říjen 2019 Prosinec 2019 »

Atlet Třebíče

15. 11. 2019

Atlet Třebíče

V pátek 8.11. byly v rámci slavnostního ceremoniálu vyhlášeny také nejlepší děti v celoroční soutěži přípravek Běhej, házej, skákej.