Lesní pedagogika

Moc krásné zážitky nám připravili zaměstnanci Lesů ČR. V přírodním prostředí okolí Náměště pro nás připravili různá stanoviště, kde jsme si mohli připomenout naše znalisti o lese, lesních zvířatech a přírodě.

Celé dopoledne začínalo slavnostním zahájením i fanfárou na lesní roh, Pak jsme se společně vydali na trasu. Každé stanoviště bylo zajímavé, mohli jsme si vše osahat, vyzkoušet a vhodně zvolené otázky nám také napověděli, co si o lese pamtujeme ze školních lavic a školy v přírodě.

Zážitků máme mnoho. Vždyť kdy se nám podaří si třeba zasadit vlastní stromeček, vyzkoumat jak starý je strom, hledat a poznávat zvířata v lese, vidět živou sovu pálenou,lýkožrouta, osahat si kožešiny zvířat a dovědět se mnoho zajímavých informací o lese od pravých odborníků / hajných, myslivců/ a všech, kteří se starají o naše lesy.

Někteří z naší třídy ani netušili, jak pěkná přírodní lokalita se ukrývá kousek od naší školy.

Moc děkujeme za pěkné dopoledne všem.

čicháme, hmatáme

výchova lesa

jak starý je strom

vrtáci vrtají

v lese chutná i svačina jinak

lesní dům

Březen 2019

« Únor 2019 Duben 2019 »

„16 maličkostí, na které bychom neměli zapomínat ve výchově dítěte“

20. 02. 2019
 Přednáška Mgr.Jiřího Haldy pro rodiče o  výchově dětí se uskuteční ve středu 27.2. v 17 hodin.