23.10.2018 22:36

OBOROVÝ DEN

Zde najdete anotace k jednotlivým dílnám

Milí žáci,

člověk se nejraději učí to, v čem je úspěšný. Úspěch ho motivuje k další práci na sobě, ke koníčkům, k získávání informací, které ho zajímají, aniž by to byla povinnost nebo domácí úkol. Pokud se takové učení stane základem pro profesní orientaci, je velká šance, že si žák zvolí pro svůj život obor, který ho bude bavit a který ho může udělat v životě šťastným.
Škola se rozhodla vytvořit podmínky ke spolupráci žáků 1. – 5. a 6. – 9. ročníků na oboru, který si žák vybere, ke kterému má blízko. Nemá smysl nabízet všechny zážitky všem dětem, pokud je obor nebaví. Na to je škoda času, peněz, energie učitelů. Veďme žáka k tomu, aby se nad sebou zamyslel a vybral si to, co ho bude těšit a co ho někam hodně posune. Zároveň bude ve společnosti žáků, kteří mají stejný zájem a od kterých se může i hodně dozvědět. Během dne zažijí žáci skupinovou práci a zážitky na oboru, do kterého se zapíší.
Člověka totiž nečiní šťastným jen znalosti, ale především životní dovednosti, vyrovnanost, emoční inteligence. Ta rozhoduje o tom, zda je člověk šťastný, ne množství informací, které si osvojil.
Máte možnost si témata prodiskutovat a v pátek 26. 10. od 7.40 hod. se žáci na jedno téma zapíší – na seznam pod vyvěšenou anotaci na dveřích v 1. patře = II. stupeň, na dveřích ve 2. patře = I. stupeň. Počet žáků ve skupině je omezen, proto je dobré mít v hlavě ještě náhradní řešení. V žádném případě se nejedná jen o výlet, akce je součástí výuky, je pro žáky důležitá a povinná. Cenová náročnost je velmi různá a je třeba ji také promyslet.

Přeji Vám, abyste vybrali to, co vás bude bavit, co vás obohatí a co vám třeba „otevře oči“ a nasměruje k dalšímu studiu.

Mgr. Hana Rousková
ředitelka školy


 

Tisknout


Kalendář akcí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 4 5 6 7
8 9 10 11 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

« Březen 2024 Květen 2024 »Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                              

                     

© 2024, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing