DEN ZEMĚ

 Ráno jsme společně vyrazili do terénu a podél cykloztezky od školy až k lávce jsme vyčistili okolí od odpadu. Všimli jsme si, že odpadky už naši spoluobčané stihli odhodit i u nově vybudovaných odpočinkových prvků na břehu řeky. Doufáme, že toto pěkné místo se naučí využívat a nebude je nikdo ničit. 

Po svačině jsme si šli s velkou radostí vytvořit vlastní trdelníky. Jako na jarmarku. Jenom jsem si jej sami namotali na proutek a taky ochutili cukrem nebo solí. Vítězil cukr! 

Deváťáci pro nás připravili zábavnou a naučno stezku s úkoly, které se týkaly třídění odpadu, znalostí o přírodě. Dozvěděli jsme se, jak dlouho se v přírodě bude rozkládat taková PET lahev. Dlouho - ještě naše děti ji tam najdou docela použitelnou.

Ve třídě, kam jsem se přesunuli, protože začalo pršet, jsem si ve skupinkách vytvořili model Země. Z mechu!! Taky jsem se procvičili v angličtině. S rodilou mluvčí jsme si zopakovali několi slovíček, které se týkaly zeměkoule.

Moc se nám celé dopoledne líbilo. Zopakovali jsem si poznatky z čajsu, dozvěděli se nové informace o ochraně přírody, vydováděli se na čerstvém vzduchu a přiložili ruce k dílu a uklidili nepořádek.

Osázet truhlíky před školou nám počasí nedovolilo, ale to stihneme v pracovních činostech. V čajsu jsem si ještě vytvářeli herbáře jarních květin a také ve VV jsem pracovali už s jarními barvami.

Tak hurá - JARO JE TU !! 

tn_obrazek_24291.jpg

tn_obrazek_24290.jpg

tn_obrazek_24289.jpg

tn_obrazek_24287.jpg

tn_obrazek_24286.jpg

tn_obrazek_24285.jpg

Tisknout
Co děláme jinak než ostatní


Dále Vás může zajímat

                                              

                     

© 2024, Základní škola Náměšť nad Oslavou – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing