Beseda o včelách

Během měsíce března jsme se seznamovali se životem včel. Získávali jsme informace z internetu, učebnice. Život včel je velmi zajímavý. Dokážou být hodně pracovité. Snad právě proto se říká ,, Pilný jako včelička". Velmi zajímavou přednášku si pro nás připravil pan učitel Hodáň. Přinesl nám do školy dokonce celý jeden úl, samozřejmě prázdný, a také další potřebné pomůcky, bez kterých se žádný včelař neobejde. Poznali jsem jak vypadá včelí plástev, mohli jsme si očichat včelí vosk. Ochutnali jsme čaj s medem. Vysvětlil nám jak se musí včelař o své včely starat. Na závěr jsme ho zasypali celou řadou otázek. Ještě se půjdeme podívat ke včelím úlům, až bude vhodné počasí. A možná uvidíme taky medomet!

Srpen 2018

« Červenec 2018 Září 2018 »

Mistrovství České republiky školních týmů v šachu 2018

30. 07. 2018

Mistrovství České republiky školních týmů v šachu 2018

Ve dnech 18. - 20. června se uskutečnilo Mistrovství České republiky školních týmů v šachu, kam se probojovalo družstvo mladších žáků ze Základní školy Komenského.