1.týden

Zdraví všechny své žáky i jejich rodiče

Na nějaký čas nás teď čeká společná práce z domu. Jelikož vím, že mám třídu šikulků, tak si myslím, že to nebude tak velký problém a spolu to zvládneme. Jak tedy bude naše výuka probíhat?  Na webových stránkách budu vždy jednou za týden zveřejňovat okruhy, kterým se budeme věnovat, kde látku můžete procvičovat. V prostředí Teams pak budu dávat konkrétní kontrolní úkolyZkušební test již většina z vás odeslala, takže vidím, že tento způsob kontroly zvládnutí učiva můžeme využít. Vše najdete na kanálu VÝUKA (v Teams levý sloupec - je u něj i chat, který teď budeme využívat pro případnou konzultaci). To je na úvod asi vše, tak tedy s chutí do práce.

Co nás tedy tento týden čeká?

ČJ – skloňování přídavných jmen

Uč. -  str.73 – 78              - tam najdete tabulku pro skloňování přídavných jmen tvrdých (vzor mladý) a měkkých (vzor jarní). Najdete tam i spoustu cvičení, která můžete využít k ústnímu procvičování – psát není v tuto chvíli třeba.

PS – str. 4 – 5                   - zde si písemně skloňování procvičíte. Koncem týdne bude krátký testík, abych věděla, jak jste tuto látku zvládli.

M – pokračujeme v práci s velkými čísly

PS – str. 3 - 4                    - procvičíte orientaci na číselné ose a rozvoj čísla v desítkové soustavě
(např. 325 = 3.100 + 2.10 + 5.1  pamatujete?)

ČaJS –  zopakování kapitoly Vesmír, úvod do učiva Podnebné pásy

U - str.25 – 32                  - zopakuj vesmír, ve středu odpoledne si dáme test

U – str. 35 – 40                - přečti si kapitolu podnebné pásy, v pátek zadám konkrétní úkoly k tomuto tématu

V Teams najdete i dokument odkazy a v něm odkazy na interaktivní učebnice. Vyzkoušejte si je a

ptejte se, pokud si s něčím nevíte rady. Komunikovat spolu umíme, ne? Pokud sami narazíte na nějaké zajímavé stránky, můžete je uložit do tohoto dokumentu také, ať máme nápady při sobě.

Sledujte Teams – budete v obraze. A pište deník - minimálně 3 věty za den.

A teď už s chutí do práce.    Zdravím VM

Milí páťáci

mimořádné situace využijeme k dalšímu učení a procvičování - bude více času na videa, čtení, doplňování, křížovky i hry. Všechny pracovní listy a úkoly si uschovej do složek, předložíš je po návratu. Vybrané úkoly budou známkované. Pokud si  pracovní listy (PL) nemůžeš vytisknout, přepiš cvičení do sešitu English (až budou).

Budeme pracovat i v Teamsech, které pravidelně sledujte.  Každý druhý den věnujeme výzvě - the secret picture.  Pokud budete mít vlastní tajemný  obrázek , můžete mi ho poslat mailem nebo ho sami nahrát do souboru s označením The secret picture (a číslo obrázku).  Vaše odpovědi si zaznamenávám a ti nejaktivnější nebo nejvtipnější budou oceněni. Také některou gramatiku budeme muset probrat online, ale určitě to spolu zvládneme.  Kdyby něco, víte, jak se na mne obrátit o pomoc.

Tento týden  věnujeme opakování slovíček z U4 - L1, L2.  Procvičuj si je sám, ale můžeš poprosit i sourozence či rodiče. Určitě jste již slyšeli o aplikaci Duolingo, kterou si můžeš stáhnout zdarma do svých mobilů (s dovolením rodičů) a procvičovat tak slovní zásobu od těch jednodušších výrazů po ty složitější. Vůbec nevadí, že jsme se některé věci ještě neučili.
Odkaz:     https://www.duolingo.com/nojs/splash

Také jsme se chystali na prezentaci My Day - na Teamsech je Excel dokument, kam si tento týden uděláme seznam slovíček, která by se nám pro tuto prezentaci mohla hodit. Úkolem každého je dopsat do něj aspoň 3  slovíčka, která budete potřebovat. Mohou se hodit i jiným. Pokud nevíte překlad, napište jen český výraz, někdo třeba bude vědět. Pro inspiraci shlédněte krátké video na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=qD1pnquN_DM.

Nezapomínejte ani na popis obrázku. Aspoň nahrajte, jaký obrázek jste si vybrali. Na prezentaci  se domluvíme později.

Na konci týdne (v pátek do 12:00) po vás chci stručné shrnutí, co jste do AJ za daný týden dělali, to znamená to povinné i to co jste dělali jen tak sami. Vaše shrnutí bude součástí hodnocení.

GOOD  LUCK!!!        JK

Září 2020

• Státní svátek - Den české státnosti
  • Plavecká výuka 2. a 3. tříd

« Srpen 2020 Říjen 2020 »

Covid - aktuální informace

04. 09. 2020
 Covid - informace související s provozem školy.