Vlastivědná exkurze v Praze

Ve čtvrtek 15.5.2014 jsme se společně s páťáky vydali na putování po památkách našeho hlavního města Prahy.

Vstávali jsme brzy, protože odjezd byl již v 6.30 ráno. Kolem deváté hodiny jsme vystoupili na Pohořelci a odtud putovali. Nejprve jsme navštívili Loretu. Nejen, že jsme slyšeli proslulou zvonkohru, ale viděli jsme i Pražské slunce.

Pak následovala prohlídka areálu Pražského hradu, chrám sv.Vita, bazilika sv. Jiří, nakoukli jsme do Zlaté uličky, viděli Daliborku.

Cestou z Hradu ke Karlovu mostu jsme šli Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí. Následovala přestávka na občerstvení a chvilka spočinutí u Mc Donalda.

Karlova mostu jsme se vydali k Národnímu divadlu, a pak na Betlémské náměstí. Zde jsme navštívili Betlémskou kapli, kde nám paní průvodkyně velmi příjemným způsobem přiblížila dobu husitskou a působení Mistra Jana Husa. Dokonce jsme si zde společně zazpívali - zpěv se krásně nesl celou kaplí. Radost jsme z toho měli my všichni i naše milá průvodkyně.

Čas rychle ubíhal a my si ještě stačili prohlédnout Staroměstské náměstí s orlojem, Prašnou bránu, Stavovské divadlo a Karolinum. Celé putování jsme zakončili na Václavském náměstí  u sochy sv. Václava.

Potom jsme došli před budovu hlavního nádraží, kde na nás čekal autobus. Viděli jsme ho rádi, protože nožičky nás již opravdu bolely. Byli jsme unavení, ale spokojení

A pokud by si někdo myslel, že jsme Prahou chodili jen tak, tak to je na omyluCelou cestu jsme se vlastně prováděli navzájem. Každou památku, kterou jsme viděli, nám někdo představil a řekl pár zajímavostí. Role průvodců jsme se zhostili velmi dobře - veliká pochvala od třídní.

Další foto

Květen 2018

• Státní svátek
  • Ředitelské volno