Oborový den

Stavíš, stavím, stavíme - to je název oborového dne, do kterého si přihlásili někteří žáci z naší třidy. Na začátku února  se sešli v naší třídě děti, které mají zájem o matematiku, stavebnice. Rády řeší úkoly pomocí kostek. Vyzkoušeli si počítat, z kolika kostek je postavená zajímavá stavba. Bylo zapotřebí prostorové představivosti , matematické dedukce také určitá zručnost.

V další části se pustili do staveb z LEGA a CHEVY. Postavit podle plánu nebo vlastního návrhu domek není vůbec jednoduché.

Druhý oborový den se konal v Brně. Navštívili jsme VIDA! zábavný, vědecký park pro děti. Úspěch byl velký. Tři hodiny zábavy a vědy určitě nestačily,abychom prošli všechny centra.

Zažili jsme zemětřesení, viděli pokusy s tekutým dusíkem, odstartovali raketu, hádali vůně, a mnoho dalšího. Určitě se do VIDA parku ještě vrátíme!

Raketa

Oprava kola

Kolik nás jede?

Převodovka

Vichřice

Vodní pumpa

Srpen 2019

« Červenec 2019 Září 2019 »

Nevyzvednutá vysvědčení

27. 06. 2019
Děti, které si dnes nemohly vyzvednout vysvědčení, mají možnost tak učinit ve dnech: 9.7., 16.7., 23.7.