Oborový den

Stavíš, stavím, stavíme - to je název oborového dne, do kterého si přihlásili někteří žáci z naší třidy. Na začátku února  se sešli v naší třídě děti, které mají zájem o matematiku, stavebnice. Rády řeší úkoly pomocí kostek. Vyzkoušeli si počítat, z kolika kostek je postavená zajímavá stavba. Bylo zapotřebí prostorové představivosti , matematické dedukce také určitá zručnost.

V další části se pustili do staveb z LEGA a CHEVY. Postavit podle plánu nebo vlastního návrhu domek není vůbec jednoduché.

Druhý oborový den se konal v Brně. Navštívili jsme VIDA! zábavný, vědecký park pro děti. Úspěch byl velký. Tři hodiny zábavy a vědy určitě nestačily,abychom prošli všechny centra.

Zažili jsme zemětřesení, viděli pokusy s tekutým dusíkem, odstartovali raketu, hádali vůně, a mnoho dalšího. Určitě se do VIDA parku ještě vrátíme!

Raketa

Oprava kola