18.05.2016 10:13

Sportování na ZŠ Komenského

V letošním školním roce je naše škola zapojena do projektu Hodina pohybu navíc (HPN).

HPN je realizována v rámci družiny pro 1. – 3. ročník. V této hodině se děti pod vedením trenérů a učitelů věnují převážně nácviku míčových dovedností. Aby práce trenérů a snaha dětí nepřišla vniveč, byly děti z této HPN přihlášeny do soutěže barevný volejbal
Během školního roku absolvovaly 4 turnaje. Všechny turnaje i následné finále vyhrálo družstvo Jan Bartes a Jan Karmazín – proto se stalo i celkovými vítězi soutěže ve své kategorii. Gratulujeme jim.
Dále nás reprezentovali: Dominik Houška, Dominik Daniel, Aneta Krátká, Matyáš Hromica, Kamila Havránková, David Vala, Patrik Valenta, Ondřej Osoba a Petr Kijonka a Marek Kijonkka. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

V měsíci dubnu se žáci zúčastnili oblastního kola fotbalového turnaje M’c Donald cupu
V kategorii 1. -3. ročník nás reprezentovali Jan Bartes, Jan Karmazín, Jakub Janík, Jáchym Michek, Marek Kijonka, Petr Kijonka, Ondřej Osoba, Dominik Daniel. Obsadili 4. místo.
V kategorii 4. - 5. tříd mužstvo Jan Kříž, Tobiáš Beneš, Adam Šírek, Jakub Kafka, Jonáš a Kryštof Jansovi, Šimon Dočkal, Jiří Kryštof vybojovali 6. místo.

V neděli 15. 5. 2016 proběhla regionální a krajská soutěž v atletickém čtyřboji v Třebíči (pořadatel RCSPV Třebíč – Sport pro všechny)
V jednotlivých kategoriích nás zastupovali:
kat. I (ročník 2007-2008) - 23 soutěžících
Petr Kijonka (8. místo), Ondřej Osoba (15. místo), Daniel Křehlík (17. místo), David Vala (22. místo).
kat. II – mladší žáci (2005- 2006) – 20 soutěžících
Adam Šírek (1. místo), Dominik Houška (11. místo), Jan Karmazín (15. místo), Miloš Franěk (18. místo)
kat. II – mladší žákyně (2005 – 2006) – 17 soutěžících
Ema Brožková (3. místo), Kateřina Outulná (10. místo), Eva Dufková (11. místo)
kat. III – starší žáci (2003 -2004) – 15 soutěžících
Jan Kříž (9. místo), Sergiu Domente (14. místo), Dan Vala (15. místo)
kat. III. stařší žákyně (2003- 2004)-12 soutěžících
Nikola Hermanová (7. místo), Kateřina Řeháčková (8. místo)

Velkého úspěchu a postupu do republikového finále dosáhli Ema Brožková a Adam Šírek, který svoji kategorii suverénně vyhrál.
Všem moc gratulujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí na republice.
Republikové závody se konají 11. 6. 2016 na Spartaku Třebíč.

Škola Komenského je členem asociace Sportu pro všechny. Proto i v následujících školních letech se budeme snažit využívat nabídky akcí pořádaných touto asociací. (např. Běh Matyáše Žďárského – září 2016, Zimní čtyřboj – říjen, Mikulášská laťka – prosinec … ).

Snažíme se sport podporovat a bojovat proti dnešnímu nezdravému životnímu stylu (zapojení do projektu Zdravá škola, projektu Hodiny pohybu navíc). Doufáme, že žákům nabídneme prožitek z pohybu napomůžeme k vytvoření trvalého kladného postoje ke sportu. Velkým hendikepem naší školy je nevyhovující tělocvična a absence atletické dráhy.