Labyrint - okrskové kolo v Mohelně

V úterý 12.5.2015 se vítězné družstvo ze školního kola vědomostní soutěže Labyrint zúčastnilo okrskového kola Labyrintu v Mohelně.

Družstvo ve složení Kuba Dohnal, Iva Hřímalová, Lucka Chadimová a Ondra Schell naši školu reprezentovali víc než dobře - získali 1.místo.

A jak soutěž viděli samí účastníci?

Ondra Schell:
V úterý 12.5. jsme se zúčastnili finále soutěže Labyrint, která se konala na fotbalovém hřišti v Mohelně. Soutěže se zúčastnilo 8 družstev po 4 soutěžících. Nejprve jsme museli hádat jednu možnost ze tří. Tématem byly pohádky. Po soutěži byla vždy jedna mezisoutěž, ve které nám pustili asi na 5 sekund kousek písničky z nějaké pohádky a my jsme ji museli uhodnout. Pak následovala soutěž skládání puclí, u které jeden z družstva běžel vzít jednu část, na které byl znak skupiny (např. kroužek). Poté následovala další mezisoutěž. Jako další soutěž byl slalom na koloběžkách a další mezisoutěž. Jako předposlední bylo navlékání korálků v časovém limitu tři minuty a my jsme navlékli 52 centimetrů. A na závěr jsme vyluštili křížovku. V celé soutěži jsme se umístili na 1. místě.
Jako odměnu jsme dostali oplatek, medaili, diplom a fotbalový míč.

Kuba Dohnal:
V úterý 12. května jsme byli v Mohelně na finálovém kole soutěže Labyrint.
V první soutěži nám dávali deset otázek o pohádkách a měli jsme tři možnosti.
V druhé jsme na hřišti měli rozložené papírové puzzle s obrázkem hradu a měli jsme je poskládat.
Ve třetí jsme dostali provázek a korálky a měli jsme jich navléknout co nejvíce. V této soutěži jsme vyhráli.
Ve čtvrté soutěži jsme jezdili překážkovou dráhu na koloběžkách.
A v páté soutěži jsme dostali křížovku, která měla devatenáct otázek a museli jsme jí rychle doplnit.
V této soutěži jsme také vyhráli.
Mezi koly byly mezihry. Pustili nám ukázky písniček z pohádek a my jsme měli uhodnout, z jaké to bylo pohádky.
Celkem jsme dostali 37 bodů a byli jsme první.

Iva Hřímalová:
V úterý 12.5 jsme byli na soutěži Labyrint. Soutěž se mi velice líbila, protože tam byl potřeba pohyb i vědomosti. Ve sportu jsme nebyli dokonalí, ale náš tým to dohnal hlavně v křížovce. Příjemně mě překvapilo, že jsme v navlékání korálků byli první, protože v tomto moc nevynikáme. Jinak se nám dařilo.
S prvním místem jsem velmi spokojena, jenom je škoda, že se na Labyrint znovu nedostanu.

Lucka Chadimová:
Do Mohelna nás odvezl autobus. Po příjezdu jsme si našli svůj stolek na fotbalovém hřišti a oblékli jsme si trička.My jsme měli bílou barvu. Nejdřív jsme se seznámili s pravidly a začalo se hrát. První soutěž byla na znalosti pohádek. Šlo to, ale něco bylo těžké. Následovala mezihra. Ty byly asi tři mezi jednotlivými soutěžemi. Pustili nám ukázku nějaké pohádky a my měli hádat, co to je. To jsme měli všechno dobře. Jako soutěž bylo skládání dílů papíru, ze kterého vznikl obrázek. Druhá soutěž byla jízda na koloběžce. To nám moc nešlo, ale pomohlo nám navlékání korálků a křížovka. V tom jsme byli nejlepší a nakonec jsme získali první místo z osmi družstev. Dostali jsme čokoládové medaile, diplom, fotbalový míč a jako všechny družstva ještě oplatek a něco o Mohelně. Moc se mi tam líbilo a také jsem tam potkala tetu.